Popularne kształty okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne to zdecydowanie jeden z najważniejszych gadżetów używanych podczas dużych upałów, kiedy z nieba leje się żar, a szkodliwe promieniowanie UV negatywnie oddziałuje na oczy. W sklepach znajdziemy mnóstwo tego typu produktów w różnorodnych kształtach. W zależności od naszych preferencji, możemy postawić na modele klasyczne, takie jak choćby okulary przeciwsłoneczne pilotki, jak i nowoczesne, np. wersje ze szkłami przeciętymi na pół.

Najważniejsza jest twoja osobowość i styl

Obecnie na rynku znajdziemy zwłaszcza wiele modeli okularów przeciwsłonecznych wzorowanych na klasykach z lat 50., 60. czy 70. Modne są m.in. hipisowskie modele inspirowane odzieżą roboczą (przypominające ogromne konstrukcje noszone przez pracowników fabryk i warsztatów), a także ekstrawaganckie wersje o specyficznym, wydłużonym kształcie tzw. kocich oczu. Te ostatnie były kilkadziesiąt lat temu często noszone przez Marylin Monroe – ikonę światowego kina i mody.

Ponadto, dużym powodzeniem nadal cieszą się klasyczne pilotki, zwane również aviatorami. Wynika to z faktu, że nawiązują do okularów noszonych przez amerykańskich lotników i posiadają efektowny design, a przy tym są niezwykle uniwersalne (pasują do wielu stylizacji). Na uwagę zasługują też okulary przeciwsłoneczne nerdy w postaci choćby lenonek, wylansowanych swego czasu przez jednego z Beatlesów, Johna Lennona. Wyróżniają się one oryginalnym, okrągłym kształtem. W ostatnim czasie modne stały się także oprawki kwadratowe, wąskie (utrzymanie w klimacie retro) oraz o nieregularnych liniach, które z powodzeniem mogą się stać najbardziej wyrazistym elementem naszej stylizacji.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × 4 =