Najczęstsze awarie automatycznej skrzyni biegów – na co trzeba się przygotować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Automatyczna skrzynia biegów, to z całą pewnością komfort i wygoda użytkowania. Zadowolonych użytkowników takiego rozwiązania przybywa z roku na rok. Musimy niestety również wiedzieć, że mimo wielu zalet, skrzynie również się psują, a naprawa automatycznej skrzyni biegów może być kosztowna. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby automatyczna skrzynia biegów była prawidłowo konserwowana. Warto wiedzieć na jakie skrzynie się zdecydować, a jakich unikać. Każdy właściciel takiego typu samochodu powinien również wiedzieć jakie są pierwsze objawy nieprawidłowego działania skrzyni.

Przyczyny awarii automatycznej skrzyni biegów

Najczęstszą przyczyną awarii są uszkodzenia mechaniczne, które powstają przeważnie na skutek wycieku oleju ze skrzyni biegów. Jak łatwo się domyślić, odpowiedzialne za to są uszkodzone elementy uszczelniające lub uszkodzeniem obudowy.

Czasem uszkodzenia mogą być związane z nieprawidłową pracę sprzęgieł. W takiej sytuacji zazwyczaj problem rozwiąże regeneracja sprzęgieł, którą wykonamy tylko w profesjonalnych warsztatach.

Olej w przekładni krąży w zamknięciu i nie jest jak w przypadku oleju silnikowego częściowo przepalany. Z tego powodu niewielki wyciek może pozostać niezauważony przez bardzo długi czas. Niestety mimo niewielkiego wycieku z czasem może on doprowadzić do poważnego uszkodzenia a wręcz zniszczenia całej przekładni.

Nie lekceważmy takich objawów

Co może świadczyć o usterce? Po pierwsze rozłączanie napędu, brak biegu wstecznego. Często zauważalną usterkę jest szarpanie podczas zmiany biegów.

Jak widać przyczyn awarii skrzyni biegów może być kilka, dlatego najlepiej regularnie ją serwisować. W ten sposób może udać nam się uniknąć kosztownych napraw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest mata filtracyjna i gdzie się ją stosuje?
Czym jest mata filtracyjna i gdzie się ją stosuje?
Mata filtracyjna jest porowatym materiałem używanym do filtrowania cieczy i gazów. Może być wykonana z różnych materiałów, w tym z […]
Diamentowa mozaika lub malowanie po numerkach – zajęcie które wciągnie Cię na długie godziny
Diamentowa mozaika lub malowanie po numerkach – zajęcie które wciągnie Cię na długie godziny
W długie, samotne wieczory często najpopularniejszą formą spędzania czasu są filmy lub seriale. Istnieje jednak kilka bardziej kreatywnych i wciągających […]
Układanie Puzzli – czyli świetna zabawa rozwojowa
Układanie Puzzli – czyli świetna zabawa rozwojowa
Puzzle są świetną zabawą dla wszystkich grup wiekowych, ale mogą być również doskonałym narzędziem edukacyjnym. Puzzle to świetny sposób na […]