Pierścionki ze złota – elegancki dodatek do stylizacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio dobrany strój oraz nienaganny makijaż to must have każdej eleganckiej kobiety. Nieodłącznym elementem każdej stylizacji jest biżuteria. Najczęściej jest ona traktowana jako efektowna ozdoba, niekiedy ma także wartość sentymentalną. Jednym z dodatków, które cieszą się największym zainteresowaniem, są złote pierścionki.

Biżuteria jest znana praktycznie od zarania dziejów. Dawniej świadczyła przede wszystkim o pozycji społecznej, obecnie stanowi wyraz dobrego smaku. Najbardziej cenione i cenne są ozdoby wykonywane ze złota. Warto dodać, że im wyższa próba, tym większa wartość biżuterii. Symboliczne znaczenie ma obrączka noszona na serdecznym palcu prawej dłoni, która świadczy o tym, że kobieta jest mężatką. Podobne znaczenie ma pierścionek zaręczynowy, który po zaślubinach należy przełożyć na lewą rękę lub zachować jako pamiątkę.

Złoty pierścionek można również podarować bliskiej osobie jako prezent. W zależności od gustu obdarowanej osoby, a także możliwości finansowych obdarowującego, wspomniany pierścionek może być zdobiony brylantem, rubinem, szafirem bądź innym kamieniem. Ciekawym pomysłem jest biżuteria z grawerem – najczęściej są to inicjały właścicielki lub ważna data z jej życia. Niebanalną i oryginalną biżuterię na każdą okazję, także eleganckie pierścionki, można znaleźć na https://goldmaxx.pl/.

Na każdą okazję

Dobór biżuterii powinien być dostosowany do sytuacji. Weekendowe spotkanie z przyjaciółmi czy też wyjście do kina ze znajomi nie wymaga szczególnej elegancji – bez obawy można pozwolić sobie na luźny, sportowy, niezobowiązujący strój. Idealnie sprawdzą się jeansy i ładna bluzka lub sportowa sukienka. Nie ma też konieczności zakładania wyszukanej biżuterii, wystarczą proste kolczyki wkrętki, duży pierścionek lub bransoletka z zawieszką. Wspomniana biżuteria zapewnia stylizacyjną swobodę, podkreślając jednocześnie kobiece atuty.

Zdecydowanie bardziej wymagające są spotkania biznesowe czy uroczyste kolacje. Damski garnitur lub elegancką sukienkę idealnie dopełnią smukłe, wiszące kolczyki i subtelny, złoty pierścionek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega dieta śródziemnomorska?
Na czym polega dieta śródziemnomorska?
Dieta śródziemnomorska inspirowana jest nawykami żywieniowymi Hiszpanii, Grecji i Włoch z lat sześćdziesiątych XX wieku. Opiera się na spożywaniu dużej […]
Metody leczenia bólów kręgosłupa
Metody leczenia bólów kręgosłupa
Ból kręgosłupa potrafi skutecznie utrudnić nam życie. Każda osoba, która tego doświadczyła szuka skutecznego sposobu na pozbycie się tych dolegliwości. […]
Dlaczego w samochodzie zamieszcza się amortyzator zawieszenia?
Dlaczego w samochodzie zamieszcza się amortyzator zawieszenia?
Samochody to maszyny niezwykle skomplikowane pod względem budowy. Wynika to przede wszystkim ze złożoności wykorzystywanych w nich układów, ponieważ większość […]