Przewożenie materiałów niebezpiecznych ciężarówką – naklejki ADR

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trudne zadanie

Transport materiałów niebezpiecznych ciężarówką to poważny biznes. Musisz przestrzegać przepisów i mieć odpowiednią dokumentację na miejscu.

Naklejki ADR są jednym z tych ważnych elementów dokumentacji. Muszą być umieszczone na pojeździe i wskazują, że przewożony ładunek został sklasyfikowany jako niebezpieczny.

Oto co musisz wiedzieć o naklejkach ADR:

Czym są nalepki ADR?

To naklejki, które zawierają informacje o towarach niebezpiecznych przewożonych w Twojej ciężarówce. Muszą być one umieszczone na pojeździe w widocznym miejscu, które w razie potrzeby może być łatwo zauważone przez policjantów, strażaków i inne służby ratownicze.

Nalepka ADR powinna mieć standardowy międzynarodowy kolor pomarańczowy, który wskazuje, że zawiera informacje o towarach niebezpiecznych w ramach ich oznaczeń i symboli. Naklejka jest również znana jako etykieta ADR lub znak identyfikacyjny (IM).

Naklejki ADR mogą być stosowane w połączeniu z innymi środkami bezpieczeństwa, takimi jak tabliczki i oznaczone kolorami pojemniki transportowe. W większości krajów są one jednak wymagane podczas transportu drogowego towarów niebezpiecznych. Pojazd musi być również wyposażony w pomarańczowy trójkąt z każdej strony i z tyłu pojazdu, a także w czerwone światło z tyłu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje zlewozmywaków – na jaki najlepiej jest się zdecydować?
Rodzaje zlewozmywaków – na jaki najlepiej jest się zdecydować?
Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego zlewu do łazienki lub kuchni, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Od rozmiaru i kształtu […]
Fotowoltaika – czym jest i jak może się przysłużyć posiadaczom takiego rozwiązania?
Fotowoltaika – czym jest i jak może się przysłużyć posiadaczom takiego rozwiązania?
Fotowoltaika (energia słoneczna) to technologia wytwarzania energii elektrycznej ze światła. Składa się z elektronicznego półprzewodnika, zwykle krzemu, i ogniwa fotowoltaicznego, […]
Jakie są rodzaje materacy dostępnych na rynku?
Jakie są rodzaje materacy dostępnych na rynku?
Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów materacy. Są to zarówno te wykonane z pianki, pianki memory, sprężyn, powietrza, lateksu, […]