Jak sprawdzić samochód przed kupnem?

Zakup używanego samochodu, dość drogiego, stanowi dla nas poważną inwestycję. I zapewne chcielibyśmy tutaj trafić na najlepszego sprzedawcę, uczciwego i przedstawiającego nam jak najlepszy samochód. Natomiast, aby mieć taką pewność, to przed dokonaniem zakupu samochodu powinniśmy wybrać się na jego przegląd. Wstępny przegląd samochodu jesteśmy w stanie przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy przyjrzeć się, jak on wygląda, stan blacharski, mechaniczny. Następnie wybieramy się na jazdę próbną. I dopiero, gdy uznajemy, że byśmy zdecydowali się na jego zakup, to dobrze jest na sam koniec wybrać się do stacji diagnostycznej. Dlaczego?

Całkowita pewność

Podczas przeglądu używanego samochodu w stacji kontroli pojazdów dokładnie poznamy jego stan techniczny, mechaniczny. Tutaj takim przeglądem zajmie się prawdziwy specjalista, który wykonuje go niemalże każdego dnia. Posiada w tym kierunku różnorodne narzędzia i to właśnie dzięki nim jest w stanie uzyskać świetne wyniki.
Sprawdzana jest zbieżność kół, stan blacharski, tłumika, wszystkich przewodów i kabli, elektroniki. Dodatkowo sprawdza się silnik, legalność samochodu.

Kiedy kupić samochód, a kiedy zrezygnować?

Jeśli więc diagnosta poleci nam również dany samochód używany, to właśnie wtedy powinniśmy zdecydować się na zawarcie umowy sprzedaży. Gdyby sprzedawca nie był za tym, abyśmy wybierali się na sprawdzenie samochodu do stacji diagnostycznej, to od razu powinniśmy zrezygnować z jego oferty. To mogłoby oznaczać, że coś ukrywa, a my moglibyśmy na takim zakupie auta naprawdę wiele stracić.

Artykuł napisany we współpracy z Prostauto – mechanik samochodowy Poznań.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć + siedem =