W jaki sposób utylizuje się zużyty dysk twardy?

Dyski twarde są jednym z najczęstszych źródeł danych komputerowych i choć uznawane są za świetne rozwiązanie i używane są w każdym sprzęcie, są one jednym z najtrudniejszych typów odpadów elektronicznych do recyklingu.

Jak zbudowane są dyski HDD?

Dyski twarde składają się z kilku różnych materiałów, między innymi z talerza magnetycznego pokrytego tlenkiem żelaza. Usuwając plik z dysku twardego, w rzeczywistości usuwamy tylko jego indeks na talerzu – fizyczne dane nadal tam pozostają, dopóki nie zostaną nadpisane przez nowe dane lub sformatowane. Oznacza to, że nawet jeśli usuniesz wszystkie pliki z dysku twardego i sformatujesz go, nadal istnieje możliwość odzyskania niektórych informacji – zwłaszcza jeśli były one używane do celów poufnych, takich jak bankowość lub zakupy online.

Najlepszym sposobem usunięcia wszystkich śladów prywatnych informacji z dysku twardego jest jego fizyczne zniszczenie. Jednak warto zaznaczyć, że nie należy robić tego samodzielnie, ponieważ jest to znacznie bardziej skomplikowane, niż może się wydawać. Najlepszym sposobem pozbycia się tego materiału jest oddanie go do najbliższego punktu recyklingu elektroniki, który przyjmuje dyski twarde i inne urządzenia elektroniczne. Możesz skorzystać z oferty firm, takich jak https://www.hddrecycling.eu/dyski-twarde/, które zajmują się utylizacją tego typu sprzętu na co dzień.

 

 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwadzieścia − 13 =