Dozownik oleju – w czym pomaga?

Aby ruchome części maszyn działały poprawnie, niezbędne jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed skutkami tarcia. Bez właściwych smarów, olejów czy tłuszczy obracające elementy mogłyby się zapiec, zakleszczyć oraz zbyt szybko zużywać. Z tego właśnie względu odpowiednie ich aplikowanie jest kluczowe. W tej roli sprawdzają się dedykowane dozowniki oleju. W czym pomagają i jakie typy można spotkać?

Rodzaje dozowników

Dozowniki są to urządzenia, których zadaniem jest precyzyjne podanie środka smarnego do ruchomej części maszyn. Wyróżnia się takie, które dedykowane do pojedynczych punktów, jak również automatyczne, sprężynowe. Bogata oferta tych produktów dostępna jest na przykład na tej stronie: https://www.centralne-smarowanie.pl/punktowe-dozowniki-s.

Do ochrony i nie tylko

Głównym ich zadaniem jest ochrona maszyn i sprzętów. Dzięki niemu możliwe jest dokładne pokrycie ruchomych części, w miejscu docelowym. Ważną zaletą jest to, że środek smarny będzie dzięki temu urządzeniu doprowadzony nawet to trudno dostępnych miejsc. Cały proces jest zatem wysokowydajny. Taka automatyzacja to także oszczędność czasu i wygoda. Da się go na przykład zaprogramować, tak aby w sposób cykliczny aplikował środek nawet do 12 miesięcy.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − osiem =