Psychoterapeuta – jakie są rodzaje terapii?

Psychoterapeuta jest specjalistą zdrowia psychicznego, który pracuje z osobami, aby pomóc im przezwyciężyć trudności emocjonalne, w tym myśli samobójcze. On lub ona może również zapewnić wskazówki w radzeniu sobie z depresją i innymi problemami zdrowia psychicznego.

Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii, które mogą być stosowane do leczenia różnych warunków. Poniżej znajduje się lista niektórych z bardziej powszechnych typów:

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) 

CBT opiera się na koncepcji, że to, jak myślisz o rzeczach, wpływa na to, jak się czujesz. Uczy ludzi, jak rozpoznawać negatywne wzorce myślowe i zastępować je zdrowszymi. Wykazano, że CBT jest skuteczna w leczeniu zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń odżywiania i problemów z nadużywaniem substancji.

Dialektyczna terapia zachowań (DBT)

DBT została pierwotnie opracowana jako metoda leczenia zaburzeń osobowości typu borderline, ale od tego czasu okazała się przydatna również w leczeniu wielu innych schorzeń. DBT uczy ludzi umiejętności takich jak uważność i regulacja emocji, aby lepiej zarządzać swoimi emocjami i zachowaniami.

Terapia interpersonalna (IPT)

IPT skupia się na poprawie relacji z innymi ludźmi poprzez uczenie ich, jak lepiej komunikować się z innymi, zarządzać konfliktem i skutecznie reagować, gdy ktoś powie o nich coś negatywnego.

Jeśli chcesz skorzystać z usług takiego specjalisty, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://in-altum.com/oferta/psychoterapeuta/zoliborz/.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × 5 =