Psychoterapeuta – jakie są rodzaje terapii?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapeuta jest specjalistą zdrowia psychicznego, który pracuje z osobami, aby pomóc im przezwyciężyć trudności emocjonalne, w tym myśli samobójcze. On lub ona może również zapewnić wskazówki w radzeniu sobie z depresją i innymi problemami zdrowia psychicznego.

Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii, które mogą być stosowane do leczenia różnych warunków. Poniżej znajduje się lista niektórych z bardziej powszechnych typów:

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) 

CBT opiera się na koncepcji, że to, jak myślisz o rzeczach, wpływa na to, jak się czujesz. Uczy ludzi, jak rozpoznawać negatywne wzorce myślowe i zastępować je zdrowszymi. Wykazano, że CBT jest skuteczna w leczeniu zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń odżywiania i problemów z nadużywaniem substancji.

Dialektyczna terapia zachowań (DBT)

DBT została pierwotnie opracowana jako metoda leczenia zaburzeń osobowości typu borderline, ale od tego czasu okazała się przydatna również w leczeniu wielu innych schorzeń. DBT uczy ludzi umiejętności takich jak uważność i regulacja emocji, aby lepiej zarządzać swoimi emocjami i zachowaniami.

Terapia interpersonalna (IPT)

IPT skupia się na poprawie relacji z innymi ludźmi poprzez uczenie ich, jak lepiej komunikować się z innymi, zarządzać konfliktem i skutecznie reagować, gdy ktoś powie o nich coś negatywnego.

Jeśli chcesz skorzystać z usług takiego specjalisty, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://in-altum.com/oferta/psychoterapeuta/zoliborz/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Własnoręcznie robiony prezent dla kobiety – czy to jest dobry pomysł?
Własnoręcznie robiony prezent dla kobiety – czy to jest dobry pomysł?
Każda kobieta zasługuje na to, żeby czuć się wyjątkową. Jest wiele sposobów na to, aby mężczyzna mógł okazać kobiecie uczucia. […]
Co pić, będąc na diecie?
Co pić, będąc na diecie?
Co może zaprzepaścić Twoją dietę? Dbanie o zdrowie i ładną sylwetkę jest ważną częścią naszego codziennego życia. Wielu ludzi, pomimo […]
W jakich miejscach stosuje się nierdzewne umywalki z baterią?
W jakich miejscach stosuje się nierdzewne umywalki z baterią?
Umywalki ze stali nierdzewnej z baterią to częsty widok w szpitalach, siłowniach, hotelach i wielu innych miejscach. Są one również […]