Rysowanie od podstaw – jak zacząć?

Kluczowym warunkiem doskonałego opanowania rysunku jest oczywiście nieustanne ćwiczenie w domowym zaciszu. Warto również z pewnością zapisać się na profesjonalny, interaktywny kurs rysunku online, który odbywa się pod czujnym okiem doświadczonego artysty. Z usługą takiego kursu można zapoznać się na https://akademiarysunku.pl/nauka-rysunku-online-platforma-online-akademii-rysunku/.

Najważniejsze to nie poddawać się

Nauka rysunku od podstaw opiera się przede wszystkim na nieustannym szkicowaniu, czyli wykonywaniu wstępnych zarysów konkretnej koncepcji artystycznej. Obowiązuje tutaj jedna kluczowa zasada – tworzymy jedynie około 20% gotowej ilustracji, starając się przy tym zachować odpowiednie proporcje szkicowanego obiektu i dobrze oddać cieniowanie. Kolejnym istotnym etapem nauki jest wykonywanie miniaturek – stosunkowo niewielkich obrazków przedstawiających różnorodne rzeczy i postaci (na początek wskazane są wyłącznie podstawowe kształty). W tym celu należy zaopatrzyć się w porządny blok rysunkowy i gumkę do wymazywania ołówka.

Kluczem do sukcesu jest natychmiastowe usuwanie ewentualnych błędów, rysowanie zarówno ze zdjęć, jak i z natury, a ponadto skupianie się na jednym obiekcie do momentu, aż uda się go idealnie nanieść na papier. Na koniec dodajmy, że skuteczne rozwijanie omawianej umiejętności zależy głównie od tworzenia rysunków w dużej ilości – w myśl powiedzenia, że trening czyni mistrza.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × trzy =