O co możesz poprosić gości weselnych zamiast kwiatów?

Kwiaty to upominek bardzo często dołączany do prezentów ślubnych. Im większa liczba gości, tym więcej bukietów otrzymuje para młoda. Choć cieszą one nasze oczy i przepięknie pachną, ich żywot jest niezwykle krótki. Już kilka dni po weselu dom świeżo upieczonych małżonków pełen jest opadających płatków róż i zwiędłych tulipanów. Dlatego też coraz więcej nowożeńców decyduje się na wystosowanie prośby do zaproszonych osób o nieprzynoszenie kwiatów na ceremonię. Czym można je zastąpić? Oto kilka pomysłów.

Zbiórka na cel charytatywny

Bardzo szlachetnym gestem będzie podjęcie decyzji o zorganizowaniu przy okazji wesela zbiórki na wybrany cel charytatywny. Nie musimy się niczego obawiać, ta decyzja wcale nie przysparza państwu młodym dodatkowych obowiązków. Wybrane placówki służą gotowymi rozwiązaniami. Jeżeli więc przykładowo poprosimy gości o datki na hospicjum domowe, wystarczy, że umieścimy odpowiednią informację na zaproszeniach ślubnych. Wolontariusze przybędą pod wskazany przez nas adres domu weselnego ze skarbonką i w dyskretny sposób przeprowadzą zbiórkę.

Książka lub butelka wina

Innym popularnym rozwiązaniem jest prośba o sprezentowanie zamiast kwiatów ślubnych wybranego przedmiotu, który wzbogaci domową kolekcję. Pary bibliofili najczęściej proszą o książki ulubionego gatunku, jak kryminały czy romanse. Melomani ucieszą się natomiast z płyt z ulubioną muzyką. Idealnym upominkiem dla smakoszy alkoholowych trunków będzie z kolei butelka wytrawnego wina. Pamiętajmy jednak, aby oczekiwania względem podarunków sprecyzować na zaproszeniu.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście + 8 =