Jak powstają ręcznie malowane bombki?

Święta Bożego Narodzenia to czas ubierania choinki przy użyciu kolorowych ozdób. Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych propozycji wyżej wymienionych, jednak to bombki stanowią podstawę dekoracji każdej tradycyjnej choinki. Szczególnie cenione są te ręcznie malowane i wiele osób decyduje się na ich zakup. Jak zatem powstają? Dowiecie się z niniejszego artykułu. 

Po pierwsze – wydmuchiwanie bombek 

Bombki powstają w dmuchalni. Jest to hala produkcyjna, w której szkło rozgrzewa się do temperatury około 650 stopni. Dzięki temu staje się ono plastyczne, a osoby trudniące się dmuchaniem bombek mogą wydmuchać ich dowolny kształt. Kolejnym krokiem jest schłodzenie ozdoby choinkowej. Tak przygotowana podstawa jest gotowa do tego, aby poddać ją zdobieniu. 

Po drugie – zdobienie bombek

Ręcznie malowane bombki powstają dzięki utalentowanym artystom, którzy przy użyciu różnorodnych akcesoriów są w stanie stworzyć na ich powierzchni prawdziwe dzieła sztuki. Mogą być jednokolorowe lub prezentować się w szerokiej palecie barw. W zależności od kształtu jaki im nadano, mogą odzwierciedlać sylwetkę aniołka, bałwanka, Św. Mikołaja czy renifera. Co ważne, bombki ręcznie malowane można kupić w dedykowanych sklepach jak np. ten https://bombkisklep.pl/, lub wybrać opcję wykonania ich zgodnie z własnymi preferencjami. Popularne są na przykład bombki z imieniem danej osoby, które perfekcyjnie sprawdzą się w formie prezentu. Często w okresie świątecznym istnieje możliwość kupienia takiej bombki na stoisku w galerii handlowej, gdzie sprzedawca ozdobi nam ją praktycznie od ręki.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


15 + 15 =