Stłuczka lub wypadek wynajętym samochodem – co robić?

Wszyscy, jako kierowcy, wiemy, że wypadek na drodze może zdarzyć się w każdym momencie i niekoniecznie musi on być spowodowany naszą winą. Dochodzi do niego również wtedy, kiedy kierujemy pojazdem wynajętym, co zmusza nas do przedsięwzięcia trochę innych kroków postępowania niż w wypadku samochodu prywatnego, o czym warto wiedzieć. Dlatego przygotowaliśmy mini poradnik w tym temacie, żeby w przypadku dużego stresu z góry wiedzieć, jak należy się zachować.

Krok po kroku do rozwiązania sprawy

Przede wszystkim powinniśmy czym prędzej zawiadomić wynajmującego o zaistniałym wypadku, co jest podstawowym warunkiem tego, żebyśmy nie musieli ponosić kosztów związanych z naprawą pojazdu. Wynajmujący może zlecić nam dodatkowe działania, które powinniśmy podjąć i je również należy wykonać. W ten sposób działa każda wypożyczalnia samochodów Radom na przykład jest miastem, w którym te przepisy są szczególnie przestrzegane, więc warto o tym pamiętać, żeby w czasie stłuczki nie zrobić czegoś głupiego.

Kolejne kroki postępowania są z grubsza identyczne, nieważne, czy jedziemy autem wypożyczonym, czy swoim. Najważniejszymi z nich są oczywiście zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela widniejącego w polisie pojazdu oraz niezwłoczne powiadomienie policji o zaistniałym zdarzeniu.

Żeby dowiedzieć się więcej o samym wynajmie samochodów a także sprawdzić dostępne cenniki, warto wejść na stronę https://rentbigcar.pl/mazowieckie/wynajem-wypozyczalnia-samochodow-siedlce/, gdzie dowiemy się wszystkiego, jeśli chodzi o okolicę Siedlec.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 + 18 =