Medycyna estetyczna – jakie zabiegi wykonuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która skupia się na poprawie wyglądu i zmniejszeniu oznak starzenia. Znana jest również jako kosmetologia lub medycyna estetyczna.

Medycyna estetyczna wykonuje szeroki zakres zabiegów, w tym:

Zastrzyki z botoksu 

Zastrzyki z toksyny botulinowej są stosowane w celu zmniejszenia zmarszczek poprzez sparaliżowanie mięśni twarzy. Sparaliżowane mięśnie nie będą się tak bardzo poruszać, co zmniejsza bruzdy i zagniecenia na skórze. Zabieg ten utrzymuje się tylko przez 3 do 4 miesięcy, ale większość osób wraca na powtórne zastrzyki co około 12 tygodni.

Zabiegi laserowe na skórę 

Zabiegi laserowego resurfacingu skóry wykorzystują wiązki światła o wysokiej energii do usuwania uszkodzonych komórek skóry i stymulowania wzrostu nowych komórek. Może to zmniejszyć drobne linie i zmarszczki, ale w niektórych przypadkach może również powodować oparzenia, obrzęk, ból i blizny.

Peelingi chemiczne 

Peelingi chemiczne wykorzystują specjalnie opracowane rozwiązania, które usuwają martwe komórki skóry z powierzchni twarzy lub ciała za pomocą substancji chemicznych, które wnikają głęboko w skórę warstwa po warstwie. Można je stosować w celu poprawy blizn potrądzikowych i innych przebarwień na twarzy lub ciele albo w celu wygładzenia drobnych zmarszczek wokół oczu i ust.

Jeśli chcesz skorzystać z takich zabiegów, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: http://www.dermatoestetica.pl/oferta/medycyna-estetyczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wymiana katalizatora w samochodzie – czym kierować się podczas kupna nowego?
Wymiana katalizatora w samochodzie – czym kierować się podczas kupna nowego?
Konieczność wymiany katalizatora może zajść z różnych powodów. Na przykład wtedy, gdy okaże się, że nasz nie spełnia już swoich […]
Staranie się o spadek – wsparcie prawne
Staranie się o spadek – wsparcie prawne
Uzyskanie spadku nie zawsze może być prosta, gdyż uzależniony jest od indywidualnej sytuacji prawnej spadkobiercy oraz spadkodawcy. Szczególnie trudne sytuacje […]
Pojazdy dla dzieci znajdujące się w wesołych miasteczkach
Pojazdy dla dzieci znajdujące się w wesołych miasteczkach
Wycieczka do wesołego miasteczka to jedna z najlepszych atrakcji, jaką możemy zaserwować dzieciom. Na dobrą zabawę mogą liczyć tam zarówno […]