Dlaczego warto mieć mobilną wersję strony?

Popularność internetu mobilnego rośnie w ogromnym tempie – dzisiaj już co piąty obywatel naszego kraju łączy się z siecią poprzez smartfon. Ten trend umacniają wyjątkowo atrakcyjne ceny oferowane przez wielu operatorów działających na polskim rynku.

Naprzeciw oczekiwaniom osób korzystających z internetu w telefonie wychodzą liczne sklepy i firmy, które coraz częściej decydują się na stworzenie mobilnych aplikacji. Warto bowiem podkreślić, że tradycyjne strony zazwyczaj nie nadają się do wyświetlania na ekranie smartfona, ponieważ jego wielkość różni się znacznie od przekątnej monitora.

Korzyści mnożą się w ekspresowym tempie

Każdy sklep internetowy powinien posiadać swoją własną stronę mobilną przystosowaną do korzystania w telefonach komórkowych, ponieważ daje to wymierne korzyści, choćby w postaci dotarcia do nowej grupy klientów, którzy rzadko korzystają z internetu w laptopie. Przygotowanie takiej wersji strony warto jest zlecić wybranej agencji, której podstawą działalności powinno być projektowanie witryn internetowych.

Oto najważniejsze korzyści wynikające z posiadania mobilnej wersji strony:

– utrzymanie lub wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania Google (brak dostosowania strony do wyświetlania na sprzętach mobilnych oznacza często znaczny spadek pozycji w wyszukiwarce, nawet w wysokości 25%)

– regularny wzrost ruchu użytkowników korzystających głównie z internetu w telefonie

– znacznie zwiększone szanse na sprzedaż produktów albo usług

– zatrzymanie dotychczasowych klientów, którzy widząc dobrze zaprojektowaną stronę mobilną, są pozytywnie zaskoczeni i regularnie z niej korzystają

To tylko niektóre z korzyści, jakie możemy osiągnąć, decydując się na stworzenie mobilnej wersji sklepu czy firmy. Pamiętajmy także o tym, aby poinformować o jej istnieniu klientów. Jeśli ma się tym zająć agencja reklamowa Poznań jest właściwym miejscem do jej poszukiwania.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć + dziesięć =