Wózek inwalidzki – komu może się przydać?

Wózki inwalidzkie są ważną częścią życia człowieka i mogą być bardzo pomocne w wielu sytuacjach. Są one szczególnie pomocne dla osób, które muszą korzystać z nich regularnie.

Wózki inwalidzkie występują w różnych typach i istnieje kilka czynników, które mogą określić, który z nich jest dla Ciebie najlepszy:

Twój poziom mobilności 

Jeśli potrzebujesz wózka inwalidzkiego tylko przez krótkie okresy czasu, takie jak podczas podróży lub wyjazdu na wakacje, wtedy będzie znacznie łatwiej poradzić sobie ze składanym wózkiem inwalidzkim. Jeśli jednak potrzebujesz wózka inwalidzkiego przez cały czas, wówczas wygodniejsze będzie korzystanie z wózka ze stałym kołem. Dzieje się tak dlatego, że mają one bardziej stabilne podstawy i lepiej nadają się do codziennego użytku.

Rodzaj niepełnosprawności 

Jeśli szukasz pomocy mobilnej dla kogoś z porażeniem mózgowym, to elektryczny wózek inwalidzki może być bardziej odpowiedni niż coś takiego jak krzesło inwalidzkie lub wózek inwalidzki. Natomiast jeśli Twoje potrzeby są mniej poważne i nie wymagają pomocy ze strony mechanizmów wspomagających, to możliwe, że wózek inwalidzki będzie lepiej dopasowany do Twojej sytuacji.

Koszt 

Jeśli pieniądze nie są problemem, to może nie mieć znaczenia zbyt wiele, który typ wózka wybrać, ale jeśli jesteś na budżet, to istnieją pewne opcje, które mogą być tańsze niż inne (zwłaszcza składane wózki inwalidzkie).

Jeśli szukasz takiego sprzętu, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.wsrmila.pl/sprzet/wozek-inwalidzki/.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście + 3 =