Dlaczego powinnyśmy karmić piersią noworodka?

Przede wszystkim matczyne mleko zawiera przeciwciała, które pomagają chronić dziecko przed infekcjami i innymi chorobami. Choć wokoło tego tematu narodziło się wiele wątpliwości i niejasności, z perspektywy czysto medycznej, mleko matko stanowi kluczową podstawę we wczesnym rozwoju noworodka. 

Klucz do zawiązywania więzi

Karmienie dziecka piersią jest dobre dla Was obojga. Mleko matki jest idealnym pokarmem dla dziecka, ponieważ zawiera odpowiednią ilość składników odżywczych, tłuszczu i kalorii, które pomagają dziecku rosnąć i rozwijać się.

Karmienie piersią https://milkandlove.pl/odziez-do-karmienia-piersia pomaga również chronić dziecko przed wspomnianymi wcześniej infekcjami i chorobami (tzw. odporność bierna), ponieważ niektóre przeciwciała zawarte w mleku matki są wchłaniane do krwiobiegu dziecka.

Jeśli masz problemy z karmieniem piersią, porozmawiaj z konsultantem laktacyjnym lub zarejestrowaną pielęgniarką o tym, jak możesz spróbować ułatwić karmienie piersią zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku.

Karmienie piersią pomaga matkom odzyskać siły po porodzie

Hormon oksytocyna – produkowany podczas porodu – pomaga skurczyć macicę do jej pierwotnego rozmiaru po porodzie. Karmienie piersią uwalnia również oksytocynę, która pomaga szybciej obkurczyć macicę, zmniejszając krwawienie i ból brzucha po porodzie. Karmienie piersią dostarcza również cennych składników odżywczych matkom, które dochodzą do siebie po porodzie.

Dzieci nie potrzebują suplementów witaminowych, gdy są karmione wyłącznie piersią, ponieważ wszystkie niezbędne witaminy i minerały są obecne, no właśnie,  w mleku matki.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × cztery =