Metody leczenia bólów kręgosłupa

Ból kręgosłupa potrafi skutecznie utrudnić nam życie. Każda osoba, która tego doświadczyła szuka skutecznego sposobu na pozbycie się tych dolegliwości.

Dostępnych jest kilka metod leczenia bólu kręgosłupa. Ich wybór najlepiej pozostawić jest doświadczonemu fizjoterapeucie lub lekarzowi. Poznajmy zatem te sprawdzone metody.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Pierwszą i najbardziej naturalną metodą leczenie bólów kręgosłupa jest leczenie ruchem. Odpowiednio dobrane ćwiczenia zmniejszają dolegliwości bólowe i obniżają napięcie. Aktywność fizyczna taka jak bieganie, jazda na rowerze czy też chodzenie poprawiają siłę mięśni, a to stabilizuje tułów. Ogólnie praktycznie każda forma ruchu (najlepiej na świeżym powietrzu) jest dobra dla naszego kręgosłupa.

Specjaliści zalecają ćwiczyć minimum 150 minut w tygodniu. Najlepiej wybrać jest taką formę ruchu, która sprawia nam przyjemność. Dzięki temu będziemy mogli spędzić miło czas i jednocześnie zadbać o swój kręgosłup. W razie wątpliwości warto zapytać rehabilitanta.

Terapia manualna

W sytuacji gdy aktywność fizyczna nie pomaga, a ból utrzymuje się powyżej 3 miesięcy warto rozważyć terapię manualną. Wybierając się do takiego specjalisty, którego możemy znaleźć np. na stronie: https://maciejlaskowski.pl/oferta/leczenie-bolow-kregoslupa-gdansk/, mamy gwarancję uzyskania pomocy i zabiegów wykonanych przez profesjonalistę, który posiada wszelkie niezbędne kwalifikacje.

Następne w kolejce jest leczenie farmakologiczne. Jednak z całą pewnością jest to ostateczność.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 2 =