Metody leczenia bólów kręgosłupa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ból kręgosłupa potrafi skutecznie utrudnić nam życie. Każda osoba, która tego doświadczyła szuka skutecznego sposobu na pozbycie się tych dolegliwości.

Dostępnych jest kilka metod leczenia bólu kręgosłupa. Ich wybór najlepiej pozostawić jest doświadczonemu fizjoterapeucie lub lekarzowi. Poznajmy zatem te sprawdzone metody.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Pierwszą i najbardziej naturalną metodą leczenie bólów kręgosłupa jest leczenie ruchem. Odpowiednio dobrane ćwiczenia zmniejszają dolegliwości bólowe i obniżają napięcie. Aktywność fizyczna taka jak bieganie, jazda na rowerze czy też chodzenie poprawiają siłę mięśni, a to stabilizuje tułów. Ogólnie praktycznie każda forma ruchu (najlepiej na świeżym powietrzu) jest dobra dla naszego kręgosłupa.

Specjaliści zalecają ćwiczyć minimum 150 minut w tygodniu. Najlepiej wybrać jest taką formę ruchu, która sprawia nam przyjemność. Dzięki temu będziemy mogli spędzić miło czas i jednocześnie zadbać o swój kręgosłup. W razie wątpliwości warto zapytać rehabilitanta.

Terapia manualna

W sytuacji gdy aktywność fizyczna nie pomaga, a ból utrzymuje się powyżej 3 miesięcy warto rozważyć terapię manualną. Wybierając się do takiego specjalisty, którego możemy znaleźć np. na stronie: https://maciejlaskowski.pl/oferta/leczenie-bolow-kregoslupa-gdansk/, mamy gwarancję uzyskania pomocy i zabiegów wykonanych przez profesjonalistę, który posiada wszelkie niezbędne kwalifikacje.

Następne w kolejce jest leczenie farmakologiczne. Jednak z całą pewnością jest to ostateczność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zorganizować tani wyjazd w góry?
Jak zorganizować tani wyjazd w góry?
Góry to ulubiony cel podróży wielu turystów. Tutaj można odpocząć i cieszyć się pięknem przyrody. Wyjazd w góry to okazja […]
Wymiana katalizatora w samochodzie – czym kierować się podczas kupna nowego?
Wymiana katalizatora w samochodzie – czym kierować się podczas kupna nowego?
Konieczność wymiany katalizatora może zajść z różnych powodów. Na przykład wtedy, gdy okaże się, że nasz nie spełnia już swoich […]
Dlaczego warto się zdecydować na montaż żaluzji w naszym domu?
Dlaczego warto się zdecydować na montaż żaluzji w naszym domu?
Żaluzje okienne to świetny sposób, aby dodać trochę stylu do swojego domu. Są one również bardzo funkcjonalne i zapewniają wiele […]