Zmiana koloru włosów – jakie etapy się na nią składają?

Koloryzacja włosów to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów fryzjerskich. Z alternatywy tej najczęściej korzystają kobiety, które chcą zmienić kolor włosów. Decydując się na farbowanie warto pamiętać, że zmiana naturalnego odcienia włosów na inny kolor jest bardzo prosta, zdecydowanie bardziej wymagająca okazuje się natomiast koloryzacja włosów farbowanych. Chcąc uzyskać pożądany efekt, najlepiej zlecić ten zabieg profesjonalistom.

Dekoloryzacja, rozjaśnianie, flamboyage

Dobrze dobrany kolor włosów nie tylko podkreśla wygląd i charakter właścicielki, ale przede wszystkim dodaje pewności siebie, wpływając korzystnie na samoocenę. Zdarza się jednak, że konkretna osoba nie jest zadowolona z posiadanego odcienia – dotyczy to zarówno włosów naturalnych, jak i farbowanych. W tej sytuacji z pomocą przychodzi dekoloryzacja, czyli zmiana posiadanej barwy na inną. Zabieg ten może być wykonany w rożny sposób i dotyczy zarówno przyciemniania, jak i rozjaśniania włosów. Istotną kwestią jest w tym przypadku odpowiedni dobór środków koloryzujących, dlatego też przedsięwzięcie najlepiej powierzyć doświadczonym specjalistom. Jeśli interesuje nas dobrze przygotowana i wykonana koloryzacja włosów Poznań jest miastem, w którym znajdziemy wielu profesjonalistów z tej dziedziny.

Szczególnie wymagającym zabiegiem jest rozjaśnianie. Działanie to, choć wydaje się bardzo proste, wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim ostrożności. Przykładowo, osoby, które chcą zmienić kolor włosów w odcieniu ciemnego brązu na jasny blond, zdecydowanie powinny skorzystać z pomocy profesjonalisty – pozwoli to uniknąć wielu niepotrzebnych problemów.

Sporym zainteresowaniem cieszy się także flamboyage. Zabieg ten został stworzony przede wszystkim z myślą o osobach, które cenią naturalny wygląd, nie mniej jednak chcąc nadać włosom odrobinę blasku i niepowtarzalności. Warto dodać, że jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku rozjaśniania, jak i przyciemniania włosów.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedem + dwa =