Najczęstsze kierunki emigracyjne Polaków

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polska to nadal kraj o ujemnym saldzie migracji. Więcej osób decyduje się z niego wyjechać niż przyjeżdża z zagranicy. Obywatele polscy najczęściej wyprowadzają się do krajów Europy Zachodniej, gdzie mogą znaleźć lepsze warunki zatrudnienia.

Życie na Wyspach

W Wielkiej Brytanii i Irlandii mieszka niemal połowa polskich emigrantów. Choć kolejne rządy robią co mogą, aby zachęcić obywateli do powrotu do kraju, wielu nie wyobraża sobie opuszczenia Wysp Brytyjskich. Mieszkają tam od lat, często w kolejnym pokoleniu. Niektórzy przeprowadzki z Polski do Anglii nawet nie pamiętają, ponieważ mieszkają zagranicą od dziecka.

Starsi odczuwają silniejszą tęsknotę. Jednak kontakty z ojczyzną ograniczają do wakacji, ewentualnie świąt. Potem wracają busem do Anglii Katowice czy inne rodzinne miasto zostawiając za sobą bez żalu.

Nieco bliżej domu

Wielu emigrantów z Polski decyduje się jednak zostać bliżej domu. Wybierają Niemcy czy Holandię, ponieważ w krajach tych można dobrze zarobić, a jednocześnie podróż do ojczyzny nie zajmuje dużo czasu. Alternatywą pozostaje także Belgia, w której nie brakuje zwłaszcza polskich budowlańców. Tak naprawdę jednak pracowników znad Wisły spotyka się w całej Europie. Od Hiszpanii przez Włochy, aż po Grecję.

Sporym zainteresowaniem cieszą się także kraje skandynawskie. Trendy emigracyjne zmieniają się, rzutuje na nie przede wszystkim kondycja gospodarcza poszczególnych państw oraz ich zapotrzebowanie na pracowników z konkretnych branż.

Warto też pamiętać, że emigracja w Polsce wciąż rośnie.Jeżeli wśród Was jest osoba, która myśli o wyjeździe na stałe do Wielkiej Brytanii, może sprawdzić ofertę przeprowadzki na https://beska-travel.pl/nasza-oferta/przeprowadzki-polska-anglia/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich szczególnie sytuacjach warto się zdecydować na zakup zamka elektronicznego?
W jakich szczególnie sytuacjach warto się zdecydować na zakup zamka elektronicznego?
Bezpieczeństwo domu, mieszkania czy firmy jest dla każdego właściciela sprawą priorytetową. Chodzi nie tylko o to, by obcy ludzie nie […]
Najpopularniejsze marki łóżek rehabilitacyjnych
Najpopularniejsze marki łóżek rehabilitacyjnych
Łóżka rehabilitacyjne pomagają w powrocie do zdrowia i pełnej sprawności. A także umożliwiają wygodniejsze funkcjonowanie osobom, które przez dłuższy czas […]
Stylizacje – jak łączyć elegancki ubiór ze sportowymi dodatkami?
Stylizacje – jak łączyć elegancki ubiór ze sportowymi dodatkami?
Największym hitem ostatnich lat w dziedzinie mody, stało się łączenie eleganckiego ubioru ze sportowymi dodatkami. Elementy sportowe cieszą się uznaniem […]