Jak dbać o długie męskie włosy?

Z roku na rok wzrasta liczba mężczyzn decydujących się na noszenie długich włosów. Pozwalają one bowiem skutecznie wyróżnić się w tłumie, dają ogromne możliwości w zakresie stylizacji, a także gwarantują sporą oszczędność czasu (głównie na układaniu). Oczywiście podstawowym warunkiem ich atrakcyjnego wyglądu jest regularna pielęgnacja, którą warto zawsze powierzyć specjaliście. Jeśli interesuje nas dobry fryzjer męski Poznań to miasto, gdzie funkcjonuje wiele profesjonalnych salonów.

Bez właściwych narzędzi i kosmetyków się nie obejdzie

Długie męskie włosy wymagają przede wszystkim systematycznego mycia – najlepiej dwa lub maksymalnie trzy razy w tygodniu. Polecany jest tutaj naturalny szampon o lekkiej konsystencji, oparty na ziołach (pokrzywa, rozmaryn, szałwia, mięta pieprzowa itp.) lub olejach (np. eukaliptusowym, winogronowym czy awokado).

Po dokładnym spłukaniu kosmyków wodą trzeba je koniecznie osuszyć ręcznikiem, pamiętając o powstrzymaniu się przed nadmiernym pocieraniem. Dodatkowa wskazana czynność o charakterze pielęgnacyjnym to nakładanie odżywki, która wyraźnie wzmacnia strukturę włosów, dodaje im atrakcyjnego blasku i zwiększa poziom nawilżenia. W tym przypadku sprawdzi się zwłaszcza odżywka bogata w keratynę, biotynę i wyciągi z roślin.

Na koniec należy jeszcze wspomnieć, że długa fryzura musi być stylizowana z użyciem dedykowanych narzędzi. Chodzi tutaj m.in. o grzebień z szeroko rozstawionymi i delikatnie zaokrąglonymi ząbkami, szczotkę z naturalnym włosiem dzika, specjalną opaskę powlekaną tkaniną, suszarkę emitującą strumień powietrza o małym natężeniu oraz zestaw gumek sprężynek pokrytych jedwabiem.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 14 =