Z jakimi problemami zgłosić się do psychiatry?

Zaburzenia psychiczne i problemy mentalne wciąż są w Polsce tematem tabu i wiążą się z dużym wstydem. Może to prowadzić do bardzo negatywnych konsekwencji, potęgujących negatywne objawy. Aby im przeciwdziałać konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalisty, jaką oferuje lekarz psychiatra Katowice to jedno w wielu miast, gdzie można tego typu wsparcie uzyskać.

Jak pokazują dane statystyczne problemy psychiczne są coraz częściej występującymi, a ich nasilenie będzie jeszcze większe, dlatego nie pozostaje nic innego, jak tylko oswoić ten temat i zrobić wszystko, by tę specjalizację pacjenci traktowali równorzędnie z kardiologiem czy internistą i poszukiwali pomocy, kiedy jest to tylko konieczne. A kiedy należy się niepokoić?

Dbam o siebie, więc się leczę

Psychiatra w Katowicach prywatnie przyjmujący może się okazać pomocny wtedy, gdy pacjent odczuwa przedłużające się stany niepokoju. Wyjście z domu jest dla niego problemem, codzienny kontakt ze społeczeństwem, nawiązywanie relacji interpersonalnych czy odsunięcie się od znajomych. Także zaniedbywanie zadań i hobby, które do tej pory sprawiały przyjemność.

Ogólny spadek nastroju i apatia, poczucie bezsensu czy nie odnajdowanie celu w życiu. Przedłużające się tego typu odczucia oraz wycofywanie się z życia społecznego, mogą być oznaką wielu zaburzeń i chorób m.in. depresji, która powinna być leczona farmakologicznie. Zastanawiające powinno być również nagłe pobudzenie, akty agresji albo nietypowe zachowania. Poważnym problemem mogą być halucynacje lub słyszenie obcych głosów.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × 4 =