Na czym polega skok spadochronowy w tandemie?

Wszystkie osoby szukające emocjonujących wrażeń powinny koniecznie pomyśleć o skoku spadochronowym w tandemie, czyli z instruktorem. To świetna rozrywka przeznaczona nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci – oczywiście pod warunkiem, że posiadają stosowną zgodę od rodziców bądź opiekunów prawnych. Tak naprawdę jedynym przeciwwskazaniem jest w tym przypadku kilka dolegliwości zdrowotnych, w tym zwłaszcza wrodzona łamliwość kości, zaawansowana choroba układu oddechowego, padaczka czy wada serca. Profesjonalne skoki spadochronowe w tandemie oferuje m.in. ta wrocławska firma: https://www.skydive-wroclaw.com.

Gwarancja komfortu i bezpieczeństwa

Przed rozpoczęciem skoku w tandemie każdy uczestnik przechodzi zawsze specjalne szkolenie, w trakcie którego uzyskuje kluczowe informacje na temat zasad prawidłowego zachowania się w locie. Następnie odbiera niezbędny sprzęt (obejmujący przede wszystkim kombinezon oraz gogle ochronne na oczy) i wchodzi do samolotu wraz z instruktorem. Maszyna wznosi się na wysokość co najmniej 3000 metrów, a niekiedy i 4000 m. W tym miejscu należy podkreślić, że od początku pasażer jest dokładnie przypięty do doświadczonego instruktora za pomocą solidnej uprzęży. Dzięki temu w powietrzu może w pełni skupić się na indywidualnych przeżycia oraz emocjach, nie martwiąc się jednocześnie o bezpieczeństwo czy właściwy przebieg skoku.

Po opuszczeniu samolotu prędkość lotu wynosi nawet 200 km/h, zaś szybowanie trwa maksymalnie do 10 minut. Dopiero na wysokości mniej więcej 1700 m pojawia się możliwość otwarcia spadochronu i swobodnego sterowania nim. Zwieńczeniem omawianej atrakcji jest miękkie lądowanie tzw. ślizgiem. Polega ono na tym, że pasażer siedzi instruktorowi niemal na kolanach, nie mając w zasadzie kontaktu z powierzchnią ziemi.

Klient ma zawsze prawo do skorzystania z usługi rejestrowania obrazu (przez drugiego, profesjonalnego skoczka), dzięki czemu otrzymuje później atrakcyjne zdjęcia i film z wydarzenia. Dodajmy, że za standardowy skok w tandemie trzeba zapłacić od 500 do 700 zł.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 3 =