Idealne miejsca do nurkowania – gdzie się wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nurkowanie to wspaniała przygoda i wiedzą to wszyscy, którzy chociaż raz spróbowali tej aktywności. Jest to przyjemność sama w sobie, ale chyba najważniejsza jest możliwość eksploracji świata morskiego. Sprawdzamy kilka pięknych i idealnych miejsc do nurkowania. Gdzie warto się wybrać?

Malediwy — raj dla nurków

Malediwy wyróżniają się ogromnym potencjałem dla nurków. Imponująca błękitna laguna w towarzystwie pięknych plaż oraz różnego rodzaju palm to jedno, ale nurkowie cenią te wyspy za inne aspekty. Takie miejsca, jak Ari Aroll czy Gaafu, to możliwość obserwowania wyjątkowego podwodnego świata. Możemy tam zobaczyć choćby żółwie, rekiny rafowe czy płaszczki. Więcej informacji na temat wyjazdu do tego miejsca można znaleźć, korzystając z witryny https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/malediwy/.

Australia, czyli najbardziej kultowe miejsce dla nurków

Australia posiada unikalny ekosystem w skali świata, którym jest Wielka Rafa Koralowa. Turkusowa i ciepła woda, a do tego różnorodność kolorów. To wszystko zawdzięcza ona nie tylko koralowcom, ale również wielu gatunkom ryb. Niemal w całym kraju nurkowie mogą odkryć coś ciekawego i zupełnie nowego.

Filipiny i Trójkąt Koralowy

Wielu nurków marzy o tym, żeby eksplorować wody Morza Filipińskiego. Korale są tutaj rozlokowane na znacznie mniejszym terenie, a więc są one gęsto ułożone. Dodatkowo w Trójkącie Koralowym występuje duża szansa natrafienia na wrak statku czy ciemną toń. Ostatecznie jest to bardzo różnorodny ekosystem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Inne wyjątkowe miejsca do nurkowania

Poprzednie propozycje to zaledwie czubek góry lodowej. Można wymienić dodatkowo meksykańskie Cenoty lub kostarykańską Wyspę Kokosową. Miłośnicy terenów w Europie mogą zdecydować się na nurkowanie w Istrze (Chorwacja) czy Larnace (Cypr). Jak widać – nurkowie mają naprawdę spore pole manewru. Na świecie mamy mnóstwo pięknych, podwodnych miejsc – od krajów europejskich po Malediwy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć ażur? Krótki poradnik
Jak stworzyć ażur? Krótki poradnik
Ażury to rodzaj koronki, która nie ma otwartej siatki, ale raczej wzór jest opracowany przez całą tkaninę. Ażur może być […]
Jakie meble muszą znaleźć się w biurze?
Jakie meble muszą znaleźć się w biurze?
Umeblowanie biura to wcale nie taka prosta sprawa. Pracownicy będą tu wszak spędzali lwią część swojego dnia. Ważne jest, aby […]
Czy to prawda, że śmiech to zdrowie?
Czy to prawda, że śmiech to zdrowie?
Jak wskazują najnowsze badania naukowe, nie podlega żadnym dyskusjom fakt, że śmiech to zdrowie. To popularne i doskonale znane wszystkim […]