Jak przebrnąć przez trudy rozwodu – kto może nam w tym pomóc?

Rozwód to bardzo trudny okres nie tylko dla rodziców, ale również dla dzieci i innych członków rodziny. Wymaga to wielu poświęceń, jak i pomocy prawnej czy nawet psychologicznej. Do kogo udać się w przypadku rozwodu i na jakie doradztwo można liczyć? 

Pomoc prawna 

Rozwody mogą odbywać się w naprawdę różny sposób. Z jednej strony mogą być one ugodowe i przebiegać w spokojny sposób, a z drugiej kończą się rozprawą w sądzie. W tym drugim przypadku przyda się specjalista, który pomoże odzyskać np. część spornego majątku małżeństwa. Warto poszukać najlepszych prawników w mieście, przykładowo, gdy potrzebny nam adwokat rozwody Sosnowiec to miasto, w którym znajdziemy szereg specjalizujących się w tego typu sprawach prawników. Znacznie zwiększa to szanse na sukces i ma się pewność, że uzyska dla nas najwięcej korzyści przy danym sporze. 

Pomoc psychologiczna 

Trauma wynikająca z rozwodu może wpływać na różnych członków rodziny. Czasami dziecko przeżywa takie wydarzenie bardziej niż sami rodzice. Warto wtedy udać się do psychologa lub psychiatry dziecięcego. Dobrym pomysłem mogą być wspólne terapie, gdzie każdy wyjaśni swoje aktualne położenie, co pomoże zrozumieć powód rozwodu. Pomocy psychologicznej nie należy się wstydzić, bo negatywne skutki rozwodu mogą trwać nawet kilka lub kilkanaście lat.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


11 − trzy =