Kiedy i czym karmić psa?

Planujesz zakup szczeniaka lub adopcję ze schroniska? Dowiedz się, jak właściwie odżywiać psa zgodnie z jego wiekiem i zapotrzebowaniami, gdyż pożywienie Twojego pupila będzie bezpośrednio oddziaływać na jego zdrowie, a nawet zachowanie.

Gotowa karma czy gotowane posiłki?

Mogłoby się wydawać, że gotowanie posiłków dla psa jest znacznie lepszym pomysłem niż zakup gotowej karmy. Jednakże to, co dobre dla człowieka nie zawsze jest najlepszym wyborem dla naszego pupila. Starszy pies powinien unikać produktów pochodzenia mlecznego, a każdy niezależnie od wieku – cebuli i pora.

Dlatego mimo, iż nasz czworonożny pies wolałby jeść ludzkie jedzenie, które jest bardziej intensywne w smaku dzięki przyprawą, powinniśmy wybierać gotowe produkty dla psów. Specjalnie z myślą o nich producenci wypuszczają produkty takie jak sucha karma dla psów seniorów, która zawiera L-karnityne stymulującą spalanie tłuszczów, których odkładanie nasila się wraz z wiekiem czworonoga lub karma bez dodatku zbóż dla psów cierpiących na nietolerancję glutenu.

Puszki z mokrym jedzeniem czy worek suchego?

Pomimo, że psy znacznie chętniej jedzą mokrą karmę zaleca się aby, to sucha była głównym składnikiem ich diety. Podając tylko puszki pies przyzwyczai się do nich i może nie chcieć potem jeść innej karmy. Natomiast ważne jest, aby pies jadł suchą karmę ze względu na zęby, z których podczas jedzenia twardych rzeczy ściera się niechciany nalot, a dzięki temu zęby psa do późnych lat będą zdrowe.

Jeśli nasz czworonóg nie chce jeść suchej karmy, warto dla zachęcenia dodać mu trochę mokrej i wymieszać. Puszka powinna być raczej dodatkiem do diety niż jej zapełnieniem. Wiele różnych karm można nabyć na https://empireshop.pl/karma-dla-psa.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


8 − siedem =