Jak zaaranżować kawalerkę, aby była funkcjonalna?

Kawalerki cieszą się niezmienną popularnością od lat, głównie wśród młodych ludzi nieplanujących jeszcze potomstwa. Mała powierzchnia, na której częstokroć w jednym pomieszczeniu trzeba pomieścić kilka funkcji (dzienną, sypialną, jadalnianą) może być funkcjonalna i łatwa w aranżacji. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Na co zwrócić uwagę, aby bezproblemowo połączyć funkcje?

W mieszkaniach typu studio nie ma miejsca na osobny kącik sypialniany. Warto rozejrzeć się za wygodnym, rozkładanym tapczanem lub narożnikiem. Dzięki temu z łatwością połączy się funkcję sypialnianą z dzienną. Większy stolik kawowy doskonale sprawdzi się jako mały stół jadalniany, a przesuwne małe pufy będą idealne, kiedy będzie się przyjmować gości. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie i wykorzystanie przestrzeni są wiszące półki, które pomieszczą drobne przedmioty i dekoracje, nie zabierając jednocześnie powierzchni użytkowej. Jeżeli chcemy wiedzieć, w jaki sposób dokładnie rozplanować pomieszczenie, warto zasięgnąć pomocy specjalistów. Znaleźć ich można chociażby pod adresem https://tmbuilding.pl/.

Rozplanowanie przestrzeni

W kawalerkach przeważnie przewidziany jest aneks kuchenny. Jeśli powierzchnia na to pozwala, dobrze jest oddzielić go dodatkowym elementem w postaci blatu. Nie tylko podzieli przestrzeń i wyraźnie określi jej funkcje, ale pozwoli również zachować wizualny porządek. W przedpokoju można pokusić się o zabudowaną szafę z dużymi lustrami, dzięki czemu optycznie powiększymy to pomieszczenie.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


20 − 8 =