Jak pomóc uczniom w nauce matematyki?

Wszyscy mamy różne predyspozycje i zainteresowania, nie inaczej jest z dziećmi, które przejawiają je także w czasie nauki w szkole. Niektórzy z nich preferują przedmioty ścisłe, inne humanistyczne lub językowe. Mimo tego, całkiem spora grupa uczniów na jednym z etapów edukacji miewa problemy z przyswajaniem wiedzy z zakresu matematyki. Pomóc im w tym mogą różnego rodzaju akcesoria dydaktyczne.

Plansze, bryły i elementy do pracy przy tablicy

Aby młodzi ludzie chcieli uczyć się matematyki i robili to w sposób maksymalnie efektywny, dobrze jest pomóc im w tym za pomocą ciekawych akcesoriów. Takimi mogą być bryły geometryczne, które zaprojektowane z najwyższą dbałością o szczegóły, pozwolą uczniom wyobrazić sobie konkretną przestrzeń, a następnie przenieść ją za pomocą obliczeń również na kartkę. Takie akcesoria są nie tylko świetnym sposobem na urozmaicenie lekcji, ale również skutecznie wspierają samodzielną naukę w domu.

Uczniowie z pewnością skorzystają także ze stosowania różnych plansz dydaktycznych, np. https://tesora.pl/pl/47-plansze-dydaktyczne, które podobnie jak wspomniane bryły, przydają się zarówno w czasie szkolnych zajęć, jak również przy odrabianiu lekcji lub uczeniu się wzorów. Takie plansze można powiesić w pokoju nad biurkiem lub na ścianie, aby w razie potrzeby wspomóc się nimi podczas nauki do sprawdzianu. Na rozmaitych planszach znaleźć można m.in. pola i objętości figur przestrzennych, działania na liczbach i wyrażeniach, jak również podstawowe symbole matematyczne.

 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


6 + osiem =