Czy nauka języka obcego jest możliwa w każdym wieku?

Znajomość języków obcych jest ważnym atutem na rynku pracy, dlatego coraz częściej dorośli decydują się na podnoszenie swoich kompetencji. Skuteczna nauka języka obcego, z którego nie mieliśmy dotąd styczności, wymaga dużo pracy i aktywnego poszukiwania materiałów oraz uczestnictwa w kulturze danego obszaru językowego. Chociaż można to zrobić w każdym wieku, obce konstrukcje gramatyczne i słownictwo najłatwiej przyswajają małe dzieci, których mózgi są jeszcze bardzo plastyczne i pozwalają na intuicyjne rozumienie konceptów językowych.

Dlatego jeśli syn lub córka przejawia zainteresowanie językami obcymi, warto umożliwić dziecku rozwój takich umiejętności, zapisując je do szkoły językowej dla najmłodszych. Metody pedagogiczne i edukacyjne dostosowane do potrzeb dzieci przełożą się na szybkie rezultaty i zapewnią uczestnikom kursu wartościowe spotkania z rówieśnikami. Na http://www.malalingua.com.pl/ można zapoznać się ze szczegółami przykładowego kursu dla najmłodszych. 

Jak nauczyć się języka w wieku dorosłym?

Osoby dorosłe w nauce języków posługują się innymi metodami, niż dzieci – posiłkują się tłumaczeniem w myślach, a dla rozumienia struktur gramatycznych poszukują analogii w języku ojczystym. Specjalne kursy przeznaczone dla osób, które ukończyły już państwową edukację, oferują szkoły językowe dla dorosłych. Dzięki nim można podnieść swoje kwalifikacje pracownicze i zwiększyć swoje szanse na awans – znajomość języka angielskiego lub niemieckiego jest w Polsce jedną z ważniejszych umiejętności komunikacyjnych. Jeśli nas lub kogoś z naszych bliskich interesuje szkoła językowa Konin mieści liczne placówki organizujące kursy dla różnych grup wiekowych.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa + 1 =