Jak dbać o dłonie i stopy zimą?

O stopy i dłonie należy dbać o każdej porze roku, jednak zima rządzi się swoimi prawami. To czas niskich temperatur, suchego powietrza i nawracających mrozów, które mocno wysuszają skórę dłoni. Stopy narażone są na ciągłe przebywanie w ciepłych skarpetach i butach, co może wzmagać pocenie. Konieczna jest dedykowana pielęgnacja dostarczająca prawdziwego zastrzyku energii. Przede wszystkim ważna jest jakość wykorzystywanych produktów. Atrakcyjna cena kosmetyków Podopharm może zaskoczyć każdego w porównaniu do wysokiego standardu i skuteczności. Co jeszcze można robić, by utrzymać stopy i dłonie w dobrej kondycji?

Domowe SPA raz w tygodniu

Regularność jest bardzo ważna w każdej dziedzinie życia. To samo tyczy się pielęgnacji. Jeżeli cyklicznie zapewnia się zabiegi pielęgnacyjne dłoniom i stopom, można być pewnym, że będą prezentować się nienagannie. Nie każdego stać na wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym, a tego typu rytuał dobrze powtarzać raz w tygodniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w zaciszu domowym przygotować odpowiednią pielęgnację.

Wystarczy stały zestaw elementów, do którego należą profesjonalne cęgi do skórek, pilnik, odżywka do paznokci oraz seria kosmetyków w typie maski, peelingu oraz kremu o odpowiednim natłuszczeniu. Na początek konieczne jest przygotowanie aromatycznej kąpieli z solami i minerałami. Tak wzbogacona woda zmiękczy naskórek i przygotuje go na przyjęcie witamin, które znajdują się w produktach kosmetycznych. Następnie można zetrzeć stary naskórek i nałożyć maskę. Na koniec lekki krem odżywi i odpręży dłonie i stopy.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 + dziewiętnaście =