Jak dobrać odpowiedni krawat do garnituru?

Garnitury bywają do siebie mocno podobne, dlatego dobrze wyróżnić się eleganckim krawatem. Nie można ich jednak dobierać w losowy sposób. Modnych krawatów nie brakuje, ale przy ich zakupie trzeba uwzględnić kolor garnituru albo rodzaj uroczystości. Które połączenia sprawdzają się najlepiej?

Krawat w zależności od koloru garnituru 

Krawaty nie powinny pokrywać się idealnie z garniturem. Najlepiej, kiedy są oparte na lekkim kontraście, zwłaszcza przy białej koszuli. Warto porównać ze sobą krawat z marynarką i dobrać nieco ciemniejszy albo jaśniejszy odcień. W przypadku czarnego garnituru sprawa wygląda inaczej i kolor może być identyczny. Należy uważać przy jasnych marynarkach, gdzie zupełnie nie sprawdza się srebrzysty lub szary krawat. Lepiej zadziałać kontrastem i wybrać coś ciemniejszego. 

Krawat w zależności od wydarzenia

Garnitur w przypadku rozmowy o pracę albo uroczystości rodzinnej może być ten sam. Trzeba jednak wtedy dobrać do niego inny krawat. Gładki i jednolity będzie idealny w przypadku poważnych spotkań. Na wesele albo okrągłe urodziny można dobrać coś jaskrawego. Warto uważać w przypadku czarnego garnituru, który może nie komponować się z kolorowymi wzorami albo grochami. Inaczej jest z granatowymi lub szarymi marynarkami, przy których można sobie pozwolić na większą dowolność i jaskrawe połączenia.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × jeden =