Jak sobie radzić z dużą wilgotnością w domu?

Poziom wilgotności w Twoim domu może być jednym z największych czynników wpływających na to, jak komfortowo się czujesz i jak dobrze funkcjonuje Twój dom.

Wysoki poziom wilgotności utrudnia klimatyzatorom chłodzenie domu, co może prowadzić do wyższych rachunków za energię. Przyczynia się również do rozwoju pleśni i grzybów, co może powodować problemy zdrowotne dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jeśli zastanawiasz się, jak poradzić sobie z wysoką wilgotnością w domu, oto kilka wskazówek:

Zwiększ temperaturę o kilka stopni

Podnieś ustawienie temperatury na swoim termostacie o 3 stopnie F (1 stopień C). Pomoże to zwiększyć cyrkulację powietrza i zmniejszyć kondensację na oknach.

Czyść lub wymieniaj filtr powietrza co miesiąc

Brudne filtry blokują przepływ powietrza i wpuszczają do niego cząsteczki kurzu i gruzu, utrudniając piecowi lub klimatyzatorowi nadążanie za zmianami temperatury. Jeśli nie masz centralnego systemu grzewczego z wymuszonym obiegiem powietrza, a zamiast tego używasz przenośnych grzejników, upewnij się, że regularnie czyścisz lub zmieniasz ich filtry.

Jeśli to możliwe, sprawdź poziom izolacji w całym domu

Może ona wymagać wymiany, jeśli jest zużyta lub uszkodzona. Izolacja ścian, sufitów i podłóg pomaga zapobiegać utracie ciepła w miesiącach zimowych, jak również zyskowi ciepła w miesiącach letnich, kiedy okna są częściej otwarte.

Aby poradzić sobie z dużym poziomem wilgotności, a w szczególności gdy wilgoć wystąpi na ścianach budynku, można skorzystać z usług profesjonalnych usług do tego dedykowanych, takich jak https://kaiser-one.pl/iniekcja-cisnieniowa-betonu/, które za pomocą metod iniekcji, poprawią wszelkie nierówności i uszkodzenia danego budynku, a także zabezpieczą przed dostaniem się wilgoci w przyszłości.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


8 + siedem =