Jak sobie radzić z dużą wilgotnością w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poziom wilgotności w Twoim domu może być jednym z największych czynników wpływających na to, jak komfortowo się czujesz i jak dobrze funkcjonuje Twój dom.

Wysoki poziom wilgotności utrudnia klimatyzatorom chłodzenie domu, co może prowadzić do wyższych rachunków za energię. Przyczynia się również do rozwoju pleśni i grzybów, co może powodować problemy zdrowotne dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jeśli zastanawiasz się, jak poradzić sobie z wysoką wilgotnością w domu, oto kilka wskazówek:

Zwiększ temperaturę o kilka stopni

Podnieś ustawienie temperatury na swoim termostacie o 3 stopnie F (1 stopień C). Pomoże to zwiększyć cyrkulację powietrza i zmniejszyć kondensację na oknach.

Czyść lub wymieniaj filtr powietrza co miesiąc

Brudne filtry blokują przepływ powietrza i wpuszczają do niego cząsteczki kurzu i gruzu, utrudniając piecowi lub klimatyzatorowi nadążanie za zmianami temperatury. Jeśli nie masz centralnego systemu grzewczego z wymuszonym obiegiem powietrza, a zamiast tego używasz przenośnych grzejników, upewnij się, że regularnie czyścisz lub zmieniasz ich filtry.

Jeśli to możliwe, sprawdź poziom izolacji w całym domu

Może ona wymagać wymiany, jeśli jest zużyta lub uszkodzona. Izolacja ścian, sufitów i podłóg pomaga zapobiegać utracie ciepła w miesiącach zimowych, jak również zyskowi ciepła w miesiącach letnich, kiedy okna są częściej otwarte.

Aby poradzić sobie z dużym poziomem wilgotności, a w szczególności gdy wilgoć wystąpi na ścianach budynku, można skorzystać z usług profesjonalnych usług do tego dedykowanych, takich jak https://kaiser-one.pl/iniekcja-cisnieniowa-betonu/, które za pomocą metod iniekcji, poprawią wszelkie nierówności i uszkodzenia danego budynku, a także zabezpieczą przed dostaniem się wilgoci w przyszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co musisz wiedzieć o logistyce sklepu internetowego?
Co musisz wiedzieć o logistyce sklepu internetowego?
Nawet najlepszy pomysł na sklep internetowy oraz sprzedawanie w nim najlepszych i najbardziej poszukiwanych przez klientów produktów, nie są gwarantem […]
Co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody z yerba mate?
Co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody z yerba mate?
Ostrokrzew paragwajski jest znany wszystkim miłośnikom zielonej herbaty. To właśnie z liści tej rośliny przyrządza się pyszną yerba mate. Jako […]
Jak zaplanować zwiedzanie Warszawy?
Jak zaplanować zwiedzanie Warszawy?
Warszawa pełna jest miejsc, które każdy powinien odwiedzić. Są to ważne rządowe lub historyczne budynki, ciekawe muzea, liczne pomniki, piękne […]