Sprzęt optyczny dla myśliwych

Większość myśliwych podczas polowania wykorzystuje rozmaite nowoczesne urządzenia optyczne. Służą one przede wszystkim do powiększania oraz pomniejszania rzeczywistego obrazu. Dzięki ich zastosowaniu istnieje możliwość przyjrzenia się z bezpiecznej odległości zarówno terenowi, jak i samej zwierzynie (nawet z kilkuset metrów). Najbardziej powszechnym sprzętem optycznym jest oczywiście lornetka, którą posiada w swojej ofercie każdy profesjonalny sklep myśliwski.

Parametry urządzeń odgrywają kluczową rolę

Optyka myśliwska obejmuje m.in. lornetki, urządzenia termowizyjne, lunety celownicze oraz kolimatory. Jeśli chodzi o lornetki, to najlepiej na polowaniu sprawdzają się modele posiadające szeroki zakres regulacji dioptrii (najlepiej od -5 do +5), wyposażone w dalmierz i spełniające normy wojskowe (wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy i niekorzystne warunki pogodowe). Dodatkowe pożądane elementy to powłoka antyrefleksyjna i podświetlany kompas.

Z kolei urządzenia termowizyjne umożliwiają wygodną i długotrwałą obserwację przestrzeni nocą oraz we mgle. Bez takiego sprzętu żaden myśliwy nie byłby w stanie skutecznie poruszać się po lesie w warunkach mocno ograniczonej widoczności. Lunety celownicze zwiększają natomiast precyzję strzału, ponieważ pozwalają na wielokrotne przybliżenie zwierzęcia. Dzięki nim widzimy jednocześnie i muszkę strzelby, i cel. Na koniec pozostały jeszcze kolimatory. Są to specjalne celowniki przeznaczone do bardzo precyzyjnego namierzania wybranego obiektu, które doskonale sprawdzają się w trakcie zbiorowego polowania. Ich ogromną zaletą jest to, że zwalniają myśliwego z konieczności utrzymywania stałej odległości sprzętu od oka.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiem + 4 =