Koszt wymiany opon sezonowych

Ogumienie sezonowe stosowane jest przez większość kierowców w naszym kraju. Dzięki niemu latem mamy wysoką przyczepność i jednocześnie niskie opory toczenia, a zimą możemy swobodnie jeździć po śniegu oraz błocie pośniegowym. Trzeba jednak wiedzieć, że dwa razy w roku przypada nam termin na wymianę ogumienia z zimowego na letnie i odwrotnie. Najlepiej wybierać zestawy od sprawdzonych producentów takich jak Handlopex opony cennik jej wymiany jest uzależniony od wielu czynników. Jakich?

Nie zapominajmy o wymianie

Jazda na oponach zimowych latem, bądź letnich zimą, to proszenie się o kłopoty. Droga hamowania będzie dłuższa, auto mniej pewne w zakrętach, a przy guma będzie się mocno niszczyć, dodatkowo znacznie wzrośnie spalanie paliwa. Dlatego nie ma sensu odkładać wymiany, ponieważ jest to nieopłacalne. Koszty założenia drugiego kompletu ogumienia nie są duże. Cennik zależy między innymi od wielkości kół, szerokości felg, a przede wszystkim tego czy opony mają niski profil. Trzeba liczyć się z kwotami pomiędzy 50 a 100 złotych, w przeważającej części kraju. 

Usługi dodatkowe

Jeżeli nie mamy gdzie przechowywać nieużywanego w danym momencie kompletu opon, warto skorzystać z dodatkowej usługi polegającej na ich przechowaniu. Większość warsztatów wulkanizacyjnych daje nam taką możliwość, a koszty nie są większe niż sama procedura wymiany. Pamiętajmy, że niektórzy producenci opon wymagają konkretnych warunków, w których gumy będą leżeć przez połowę sezonu. Warto sprawdzić je w notach katalogowych producentów, które dostępne są między innymi u sprzedawców opon, np. na https://plusgum.pl/producenci-opon/bfgoodrich.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × dwa =