Za pomocą jakich urządzeń przygotować zdrowe i pełne witamin napoje?

Świeżo wyciskane soki cieszą się stale rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż nie tylko są smaczne i pożywne, lecz także pomagają zadbać o nasze zdrowie. Są również pomocne w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Do ich przygotowania potrzebne jest specjalne urządzenie, jakim jest wyciskarka. Co warto o niej wiedzieć? Tego dowiesz się, czytając nasz poniższy artykuł.

Zdrowe i smaczne soki każdego dnia

Wspomniane wyżej urządzenie, jakim jest wyciskarka wolnoobrotowa, to sprzęt, który pozwala na wyciśnięcie soku z ulubionych owoców i warzyw. Jej działanie opiera się na miażdżeniu produktów poprzez wałek ślimakowy. Znajdziemy modele zarówno jedno- jak i dwuślimakowe. W wyciskarce nie znajdziemy ostrzy, które tną owoce na kawałki. Produkty, które są wrzucone do wyciskarki, są miażdżone w sposób powolny i dokładny. Następnie przeciskane są przez sitko, z którego zaczyna spływać sok. Ten sposób pozyskiwania napojów sprawia, że są one pełnowartościowe i bogate w składniki odżywcze. Jest on gęstszy od tego, który uzyskujemy z sokowirówki. Nadaje się także do przechowywania w lodówce przez około 24 godziny – w przeciwieństwie do soku uzyskanego z sokowirówki, który przeznaczony jest do spożycia bezpośredniego.

W ofercie wielu sklepów, w tym także na sklep.ronic.pl, znajdziemy bogaty wybór tychże urządzeń. Przy wyborze odpowiedniej wyciskarki wolnoobrotowej należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest moc urządzenia – im jest wyższa, tym lepiej sprzęt poradzi sobie z twardymi produktami. Nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego urządzenie zostało wykonane. Powinny być one przede wszystkim bezpieczne dla naszego zdrowia, cechować się wytrzymałością na urazy mechaniczne i zarysowania. Ważna jest także praca silnika, który powinien pracować w sposób płynny i bez zacinania. Z kolei ślimak musi być solidny i wykonany z materiału dobrej jakości. Element ten jest niezwykle ważny, gdyż wpływa na wydajność całego urządzenia i może znacznie poprawić jakość uzyskanego soku.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − dziesięć =