Jak wybrać szafę?

Wybór szafy nie należy do najprostszych. Pod uwagę należy wziąć dużo więcej czynników niż jedynie rozmiar. W natłoku ofert licznych salonów meblowych ciężko jest wypatrzyć ten wymarzony model. Podpowiadamy, czym się kierować podczas zakupu mebli tego typu.

Zasada pierwsza: użytkowość

Na samym początku poszukiwań szafy idealnej powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co zamierzamy w niej przechowywać. Najczęściej są to oczywiście ubrania. W takim przypadku w myślach prześledźmy jednak poszczególne części naszej garderoby i zastanówmy się, które z nich docelowo trafią na półki, a które na wieszaki. Wnętrze szafy możemy bowiem zazwyczaj zaprojektować tak, by odpowiadało naszym osobistym potrzebom. Szafa do sypialni oprócz odzieży powinna pomieścić również kilka zestawów pościeli oraz ręczników. Ta, która stanie w przedpokoju czy korytarzu, prawdopodobnie posłuży równocześnie za składzik na miotły i środki czystości.

Zasada druga: dopasowanie

Kolejna kwestia, ważna podczas wyboru szafy, to jej dopasowanie do konkretnego pomieszczenia. Znaczenie ma tutaj nie tylko wielkość samego mebla, lecz także i wnętrza, w którym zagości. Jeżeli mamy więc do czynienia z niewielkim pomieszczeniem, pomyślmy nad modelem z drzwiami przesuwnymi. Innym rozwiązaniem, pozwalającym na zaoszczędzenie przestrzeni, są szafy narożne. Wyposażenie ich w zewnętrzne lustra sprawi, że pokój stanie się optycznie większy oraz jaśniejszy. To zysk również dla nas – dzięki temu zyskamy możliwość zobaczenia całości wybranych przez nas stylizacji.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


11 − jedenaście =