Jak zadbać o czystość naszego basenu ogrodowego?

Ważne jest, aby utrzymać basen ogrodowy w czystości i świeżości. Jednak zadanie to nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Będziesz musiał zadbać o kilka rzeczy, aby zapewnić, że Twój basen jest czysty i bezpieczny do użytku.

Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać, aby utrzymać basen ogrodowy w czystości i bezpieczeństwie:

Zaopatrz się w środki chemiczne

Aby utrzymać basen w czystości musisz mieć pod ręką kilka środków chemicznych. Najważniejszym środkiem chemicznym jest chlor, który zabije bakterie i algi, które mogą powodować problemy zdrowotne podczas pływania w basenie. Ponadto, musisz mieć dostępny zestaw do testowania pH, abyś mógł dostosować równowagę chemiczną. Produkty te znajdziemy m.in. pod wskazanym adresem internetowym https://zodiacpolska.pl/czyszczenie-basenu-ogrodowego/.

Zwracaj uwagę na liście i śmieci

Jeśli masz drzewa w pobliżu, to upewnij się, że masz oko na liście i inne zanieczyszczenia, które mogą dostać się do basenu. Upewnij się również, że doniczki z kwiatami lub inne przedmioty umieszczone w pobliżu krawędzi basenu nie stanowią zagrożenia poprzez wpadnięcie do niego podczas podlewania lub rozwiewania przez silny wiatr.

Sprawdzaj szczelność basenu

Regularnie sprawdzaj, czy w wykładzinie nie ma dziur lub rozdarć spowodowanych przez ostre przedmioty, takie jak gałązki lub kamienie, odkurzając lub szczotkując zanieczyszczenia z jej powierzchni za pomocą szczotki z siatką. Sprawdzaj również kosze odpieniaczy i głowice odkurzające pod kątem otworów, przez które zanieczyszczenia mogą przedostawać się do systemu filtracyjnego, co z czasem może spowodować przedwczesne uszkodzenie lub awarię tych elementów.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


11 − 4 =