Wysoki połysk czy matowość retro?

Wystrój łazienki to sprawa wymagająca przemyśleń pod wieloma względami. Trzeba bowiem dokonać szeregu decyzji związanych choćby z wyborem określonego typu urządzeń sanitarnych, armatury i mebli łazienkowych. Zasadniczą jednak sprawą jest rozstrzygnięcie, w jakim stylu nasza łazienka ma być wykończona – nowoczesnym czy retro? W pierwszej opcji modne obecnie płytki o wysokim połysku nadadzą wnętrzu elegancki wygląd, a odbijające się od nich światło podkreśli walory innych elementów wyposażenia. Należy wszakże pamiętać, że montaż terakoty o połyskliwej powierzchni wymaga szczególnej dokładności, aby ewentualne nierówności nie były potem widoczne przy włączonym oświetleniu bocznym.

Charakterystycznym wyróżnikiem stylu retro jest natomiast czarno-biała glazura położona na wzór szachownicy, podłoga może być również wykonana z drewna. Druga wersja ma jednak tą wadę, że wymagana jest częsta konserwacja posadzki, z uwagi na niekorzystne działanie wody. Jeżeli chodzi o akcesoria łazienkowe retro, miłośnicy tej estetyki mogą dobrać wiele ciekawych komponentów, które będą zdobiły wnętrze pomieszczenia, jak np. stylowe lustro, pozłacany kinkiet, czy miedziany uchwyt na ręcznik.

Urządzamy małą łazienkę

Styl starodawny lepiej się prezentuje w dużych pomieszczeniach. Gdyby bowiem w małej łazience wyłożyć ściany płytkami imitującymi cegły, co – jak się przyjęło – często stanowi element wystroju retro, dałoby to efekt zacieśnienia. Przeciwnie – montaż szkliwionych płytek powodujących odblask światła powiększy wizualnie małą przestrzeń. Jeśli w takim przypadku zdecydujemy się na instalację ekskluzywnych dodatków do łazienki, powinny one raczej desygnować styl nowoczesny. Znakomicie sprawdzą się tu więc chromowane mydelniczki, lub też wykonane ze stali nierdzewnej kosze na bieliznę.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


11 − 1 =