Baterie do laptopa – jak wybrać najlepszą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy zauważyliśmy, że nasz laptop o wiele krócej pracuje na baterii? Zdarza się mu wyłączać w momentach większego obciążenia? Wszędzie chodzimy z ładowarką sieciową, obawiając się że sprzęt odmówi posłuszeństwa? Jeśli tak, oznacza to że już pora na nowy akumulator. Zanim jednak udamy się do pierwszego lepszego sklepu komputerowego, przeczytajmy dokładnie poniższy poradnik.

Zamiennik czy oryginał?

Jeśli posiadany przez nas komputer przenośny jest nadal stosunkowo nowy, warto poszukać oryginalnego akumulatora. Zazwyczaj będzie on legitymował się lepszą jakością od zamienników, jednak cena będzie wyższa. Porównania kwot możemy dokonać w sieci, na przykład na poniższej stronie: https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-laptopow_Acer-261.html. Wybieramy producenta naszego laptopa, następnie model i otrzymujemy listę wszystkich dostępnych do niego baterii. Czasami zakup zamiennika jest jedynym wyjściem. Tyczy się to starych urządzeń, które już dawno straciły wsparcie.

Dodatkowe funkcje

Wybierając nową baterię samodzielnie należy bardzo uważać na to, czy laptop nie posiada jakichś specjalnych funkcjonalności. Mowa na przykład o systemie Quick Charge, zapewniającym szybkie ładowanie. Jeśli w przypadku naszego modelu był on opcją, dostępną jedynie w bogatszych wariantach, musimy koniecznie kupić obsługujący go akumulator. Każda bateria do laptopa Samsung wspierająca powyższy system będzie odpowiednio oznaczona. Gdybyśmy się pomylili i zakupili zwykłą, układ szybkiego uzupełniania energii przestanie działać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co się dzieje ze śmieciami?
Co się dzieje ze śmieciami?
Śmieci, z roku na rok produkujemy ich coraz więcej. Co się z nimi dzieje, gdy opuszczą nasz dom? Czy wszystkie […]
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu spawalniczego?
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu spawalniczego?
Odpowiednie wyposażenie warsztatu spawalniczego jest bardzo istotne. Powinien on posiadać materiały o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. W końcu właściwy dobór wszelkich […]
Czym jest mata filtracyjna i gdzie się ją stosuje?
Czym jest mata filtracyjna i gdzie się ją stosuje?
Mata filtracyjna jest porowatym materiałem używanym do filtrowania cieczy i gazów. Może być wykonana z różnych materiałów, w tym z […]