Baterie do laptopa – jak wybrać najlepszą?

Czy zauważyliśmy, że nasz laptop o wiele krócej pracuje na baterii? Zdarza się mu wyłączać w momentach większego obciążenia? Wszędzie chodzimy z ładowarką sieciową, obawiając się że sprzęt odmówi posłuszeństwa? Jeśli tak, oznacza to że już pora na nowy akumulator. Zanim jednak udamy się do pierwszego lepszego sklepu komputerowego, przeczytajmy dokładnie poniższy poradnik.

Zamiennik czy oryginał?

Jeśli posiadany przez nas komputer przenośny jest nadal stosunkowo nowy, warto poszukać oryginalnego akumulatora. Zazwyczaj będzie on legitymował się lepszą jakością od zamienników, jednak cena będzie wyższa. Porównania kwot możemy dokonać w sieci, na przykład na poniższej stronie: https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-laptopow_Acer-261.html. Wybieramy producenta naszego laptopa, następnie model i otrzymujemy listę wszystkich dostępnych do niego baterii. Czasami zakup zamiennika jest jedynym wyjściem. Tyczy się to starych urządzeń, które już dawno straciły wsparcie.

Dodatkowe funkcje

Wybierając nową baterię samodzielnie należy bardzo uważać na to, czy laptop nie posiada jakichś specjalnych funkcjonalności. Mowa na przykład o systemie Quick Charge, zapewniającym szybkie ładowanie. Jeśli w przypadku naszego modelu był on opcją, dostępną jedynie w bogatszych wariantach, musimy koniecznie kupić obsługujący go akumulator. Każda bateria do laptopa Samsung wspierająca powyższy system będzie odpowiednio oznaczona. Gdybyśmy się pomylili i zakupili zwykłą, układ szybkiego uzupełniania energii przestanie działać.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × dwa =