Pellet drzewny – jakie są jego największe zalety?

Pellety drzewne to paliwo stałe wykonane ze sprasowanych trocin i wiórów. Są wydajnym, czystym i odnawialnym źródłem energii, które może być stosowane jako alternatywa dla paliw kopalnych.

Pellety drzewne są produkowane z trocin i wiórów, które są zbierane z tartaków, w których przetwarzana jest tarcica. Drewno jest mielone na małe kawałki, następnie mieszane z wodą i formowane w pellety. Po wyschnięciu są one pakowane w plastikowe torby lub drewniane skrzynie do wysyłki.

Niektóre z zalet stosowania pelletów drzewnych to:

Są łatwe do przechowywania 

Pellety drzewne mogą być przechowywane w dużych pojemnikach lub workach, co umożliwia ich składowanie poza terenem domu lub firmy. Nie musisz się więc martwić o przechowywanie ich wewnątrz domu lub budynku, gdzie mogłyby spowodować zagrożenie pożarowe w razie przypadkowego zapalenia się (na przykład w przypadku awarii elektrycznej).

Czyste spalanie 

Pellety drzewne nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji chemicznych podczas spalania, tak jak ma to miejsce w przypadku węgla, więc nie ma ryzyka spowodowania uszczerbku na zdrowiu w przypadku wdychania dymu powstałego podczas spalania pelletów drzewnych.

Są bezpieczne do stosowania w pomieszczeniach, ponieważ nie wytwarzają dymu jak węgiel (można je nawet stosować w kotłach) 

A ponieważ w dymie powstającym podczas spalania nie ma szkodliwych związków chemicznych, nie ma ryzyka, że wdychając go, spowodujesz uszczerbek na zdrowiu.

Jeśli chcesz go nabyć, to pellet Gdańsk, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


13 − dziesięć =