Sposób otwierania bramy garażowej

Wiele osób prywatnych, jak i przedsiębiorców posiada na swoich posesjach przynajmniej jedną bramę garażową. Oczywiście można ją otwierać i zamykać ręcznie, ale jest to niewygodne i czasochłonne. Na szczęście, na rynku znaleźć można również modele bram, które są wyposażone w systemy pozwalające na zautomatyzowanie tego procesu. Jakie są zatem współcześnie sposoby na otwieranie bram garażowych? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Automatyka w służbie człowieka – wygodne otwieranie i zamykanie bramy garażowej

Brama garażowa może być otwierana w sposób tradycyjny, z wykorzystaniem kluczyka. Jest to rozwiązanie najprostsze, a zarazem najtańsze. Większość osób decyduje się jednak na modele wyposażone w pilot do automatycznego otwierania i zamykania drzwi. Oczywiście nie jest to jedyne nowoczesne rozwiązanie w tym zakresie.

Coraz większą popularnością cieszą się tak zwane inteligentne domy, które pozwalają na sterowanie domową elektroniką ze smartfona, z dowolnego miejsca na ziemi. Jak łatwo się domyślić, w ten sposób mogą być również otwierane i zamykane drzwi garażowe (na przykład polecana przez wielu ekspertów brama segmentowa Hörmann). Zaimplementowanie takiego rozwiązania wymaga od inwestora jedynie sprzężenia układu sterującego swoich drzwi z centralą sterującą domu. Spośród innych, o wiele mniej popularnych metod otwierania i zamykania bram garażowych można jeszcze wymienić system radiotelefoniczny, wykorzystujący do sterowania sieć komórkową.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


piętnaście − 2 =