Jak dopasować materac do łóżka?

Jednym z głównych elementów decydujących o komforcie i bezpieczeństwie snu jest materac. Powinien on być wykonany z wysokiej jakości materiałów, a także zapewniać kręgosłupowi oraz mięśniom optymalne wsparcie. Dzięki temu całe ciało w odpowiedni sposób się zregeneruje i zostanie doskonale przygotowane do wszelkich aktywności podejmowanych w ciągu dnia. Mnóstwo wygodnych materaców zróżnicowanych pod względem budowy posiada w swoim szerokim asortymencie ten sklep internetowy: https://alvare.pl/.

Waga użytkownika odgrywa kluczową rolę

Przy zakupie materaca w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego dopasowanie do łóżka. Przede wszystkim nie może wystawać poza krawędź, zwłaszcza jeśli konstrukcja wymaga nałożenia go bezpośrednio na stelaż. W przypadku regulowanego zagłówka warto postawić na model ponadprzeciętnie elastyczny o stosunkowo niewielkim ciężarze. Za uniwersalny uznawany jest powszechnie produkt o szerokości 160-180 cm i długości o kilkanaście centymetrów większej aniżeli wzrost użytkownika. Drugi istotny parametr to poziom twardości materaca, który musi być kompatybilny z masą ciała.

Dla osób ważących do 60 kilogramów optymalny wybór stanowią modele miękkie oznaczone symbolem H1. Z kolei osoby mające między 60 a 80 kg powinny zdecydować się na wersję średnio-twardą (H2), natomiast przy 100 kg i więcej wskazane jest spanie na materacu bardzo twardym (H4). Dodajmy, że obecnie największą popularnością cieszą się modele wypełnione pianką termoelastyczną, ponieważ świetnie reagują na nacisk ciała i jego temperaturę, gwarantując  tym samym maksymalny komfort i zapobiegając bólom kręgosłupa. 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


10 + dziewięć =