Co wyróżnia dywany shaggy?

Puszyste, miękkie i miłe w dotyku dywany, zwane powszechnie shaggy cieszą się dużym zainteresowaniem. Co je wyróżnia i w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Specyfika i rodzaje

Dywany shaggy charakteryzują się długim, gęstym i puszystym runem. Na rynku wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tych dywanów: o jednolitym runie (niektóre dochodzą nawet do 10 cm) oraz tak zwany cut and loop posiadające wytłoczony wzór, w miejscu którego włosie jest nieco krótsze. Wykonuje się je zarówno z wełny, jak i materiałów syntetycznych. Te wełniane wyróżniają się dużą wytrzymałością oraz odpornością, choć nie jest rozwiązanie wskazane dla alergików. W takich przypadkach sprawdzą się dywany wykonane z włókien syntetycznych posiadających antyelektrostatyczne właściwości (np. poliestru czy polipropylenu), które dodatkowo są wytrzymałe i stosunkowo długo zachowują swoją puszystość.Ich różne modele można znaleźć na https://dywanowo.pl/.

W jakim pomieszczeniu sprawdzą się?

Dywany shaggy nadadzą elegancji i przytulności niemal każdemu pomieszczeniu. Niemniej kluczową rolę odgrywa utrzymanie ich w czystości. Długie i gęste runo sprawia, że nie jest to łatwe zadanie. Oprócz standardowego odkurzania, zaleca się także dokładne trzepanie (brud łatwo przedostaje się wewnątrz gęstego runa) i pranie 1-2 razy do roku. Z racji tego sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach, w których spędza się relatywnie mało czasu, np. w sypialni. Regularne czyszczenie sprawi, że będziemy mogli cieszyć się ich wyjątkowym wyglądem przez bardzo długi czas.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 − 2 =