Ile kosztuje szkoła medyczna?

Young boy at medical examination or checkup in otolaryngologist's office

Szkoła policealna to świetne rozwiązanie w dzisiejszych czasach, kiedy nie ma czasu na studiowanie przez przynajmniej trzy lub pięć lat. W ofercie jest wiele ciekawych kierunków, które trwają od roku do średnio dwóch lat, a przy okazji pożądane są na rynku pracy. Co ważne, szkołę policealną w łatwy sposób można pogodzić z pracą lub innymi zajęciami ponieważ większość z nich ma zajęcia w trybie niestacjonarnym.

Dlaczego warto wybrać szkołę policealną?

Obecnie na rynku pracy pożądane są zawody medyczne takie jak technik dentystyczny czy higienistka stomatologiczna. Jeżeli taki kierunek wyda się ciekawy to warto rozważyć skorzystanie z oferty szkoły medycznej. Kierunki, które oferują nie tylko są pożądane na rynku pracy, ale także te szkoły cieszą się niezwykle dobrą renomą. Zazwyczaj przygotowują lepiej do egzaminu państwowego niż inne szkoły, co jest istotne ponieważ bez tego nie ma możliwości wykonywania zawodu. Ponadto skorzystanie z takiej szkoły daje większa szanse na lepsze zatrudnienie w przyszłości.

Koszty

Wybór szkoły policealnej jest bardzo wygodny ze względu na fakt, że można pogodzić naukę z innymi obowiązkami. Z reguły są one w trybie zaocznym lub wieczorowym. Zdarza się, głównie w przypadku medycznego studium zawodowego, że niektóre kierunki są tylko w trybie dziennym. Uczęszczanie na zajęciach może wiązać się to z kosztami. Przykładowo technik protetyk w niektórych szkołach jest bezpłatny, ale także może się zdarzyć, że koszt będzie wynosił około kilkaset złotych miesięcznie.Niemniej jednak w porównywaniu z studiami na uczelniach wyższych koszty szkół policealnych są minimalne.

 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × trzy =