Jak rozwiązać konflikt małżeński?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konflikty są nieuniknioną częścią życia i pojawiają się w każdej relacji. Te małżeńskie bywają jednak najbardziej dotkliwe i zdarza się, że para nie potrafi ich samodzielnie rozwiązać. Warto wtedy skorzystać z pomocy specjalisty.

Dla kogo terapia dla par?

Może się wydawać, że terapia par jest kierowana dla związków z bardzo poważnymi problemami, jak nałóg, choroba czy zdrada. W rzeczywistości jednak jest to przestrzeń dla małżeństw, które nie borykają się z tak dużymi rzeczami. Brak możliwości porozumienia, poczucie odrzucenia jednej ze stron, nierówny podział obowiązków lub po prostu, poczucie, że może być lepiej, są wystarczającymi powodami, aby wybrać się do specjalisty.

Pamiętajcie, że nie ma obiektywnego wyznacznika trudności i cierpienia. Jeżeli Wy czujecie, że potrzebujecie wsparcia, to wystarczy.

Po co nam terapeuta?

Kiedy osoby żyją ze sobą w stałym związku, mieszkają razem i wspólnie przeżywają życie, konflikty nie są wolne od emocji. Często bywa tak, że strony nie są w stanie obiektywnie ocenić sytuacji i wybrnąć z kłótni, bo czują się zranione, winne, bo brakuje empatii albo słów, by jasno przekazać komunikat. Wtedy z pomocą przychodzi terapeuta. Mając odpowiedni warsztat pracy, wiedzę i doświadczenie, a przede wszystkim dystans do Waszych problemów, może dostrzec coś, co dla Was jest niewidoczne i wskazać rozwiązanie. Czasami wystarczy bardzo mała zmiana lub podpowiedź, by znacząco zmienić jakość relacji.

Jak możecie przeczytać na stronie http://www.psychoterapia.lublin.pl/oferta/terapia-par/ terapeuta wspólnie z parą rozmawia o trudnościach, wzajemnych oczekiwaniach oraz zmianach, jakie można wprowadzić w związku, by osoby zbliżyły się do siebie i nauczyły się rozwiązywać codzienne konflikty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne meble w stylu art deco – jak je ze sobą połączyć?
Nowoczesne meble w stylu art deco – jak je ze sobą połączyć?
Właściciela domu można rozpoznać po jego mieszkaniu. Jest to bez wątpienia prawdą. Warto więc zadbać dokładnie o aspekt, jakim jest […]
W jakim miejscu najlepiej zorganizować konferencję biznesową?
W jakim miejscu najlepiej zorganizować konferencję biznesową?
Konferencja biznesowa to wydarzenie, podczas którego ludzie biznesu spotykają się, aby wymieniać się pomysłami, budować relacje i omawiać wspólne problemy. […]
Czym taras kompozytowy różni się od tarasu wykonanego z tradycyjnego drewna?
Czym taras kompozytowy różni się od tarasu wykonanego z tradycyjnego drewna?
W ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się wykańczanie tarasów zarówno deskami z kompozytu, jak i wykonanymi z tradycyjnego drewna. […]