Jakiego typu wykładziny wybrać do biura?

Biuro to miejsce, w którym spędza się znaczną część doby. Dlatego powinno być ono urządzone w taki sposób, aby wystrój pozytywnie wpływał na ich samopoczucie i zapewniał im wysoki komfort użytkowania przestrzeni. Jednym z elementów mających w tym kontekście ogromne znaczenie jest rodzaj nawierzchni pokrywającej podłogę. Zalecane jest zwłaszcza obsadzanie w tej roli wykładzin w płytkach, ponieważ prezentują się estetycznie, a jednocześnie są miękkie i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Wysoka wytrzymałość to priorytet

Przy wyborze nawierzchni podłogowej do biura należy zwracać uwagę na kilka czynników, w tym zwłaszcza wytrzymałość, estetykę i łatwość w czyszczeniu. Właściciele takich obiektów najczęściej decydują się na wykładzinę dywanową, ponieważ dodaje pomieszczeniom przytulności, przez bardzo długi czas zachowuje swój pierwotny wygląd, a przy tym jest stosunkowo tania. Poza tym w dużym stopniu poprawia akustykę. Jej specyficzną odmianą jest tzw. wykładzina w płytkach, przeznaczona do układania bez użycia kleju albo na płynie antypoślizgowym. Płytki posiadają przeważnie rozmiar 50×50 cm i są osadzone na podkładzie bitumicznym, co zwiększa ich odporność. Zaletą tego rozwiązania jest szybki i nieskomplikowany montaż, możliwość tworzenia niebanalnych wzorów, wysoki współczynnik pochłaniania dźwięków i łatwość ewentualnej naprawy (wystarczy wymienić wyłącznie uszkodzone elementy, a nie całość).

Na uwagę zasługują jeszcze wykładziny PCV o klasie ścieralności T (wykonane z polichlorku winylu, jedno- lub wielowarstwowe) oraz panele LVT (znakomicie imitujące drewno lub kamień, ponadprzeciętnie odporne na uszkodzenia i ciepłe). Wszystkie wymienione rodzaje nawierzchni posiada w swojej ofercie firma: https://www.aximo.pl/wycieraczki-podlogowe/.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 − 16 =