Sposoby na powiększenie kapitału

Kapitał to niewątpliwie kluczowy element sprawnego działania każdego przedsiębiorstwa, jak i podstawa do wszelkich działań związanych np. z obrotem nieruchomościami. Kapitał jak wiadomo nie jest jednak trwały i w końcu pieniądze mogą się skończyć. Dlatego też należy nieustannie pomnażać swój kapitał i inwestować go, dokonując stałego obrotu, dzięki czemu środki na wykonywanie operacji finansowych, a także np. źródła finansowania nieruchomości mieszkaniowych, będą zawsze dostępne. Jakie jednak istnieją sposoby na to, aby powiększyć kapitał?

Powiększanie kapitału

Kapitał własny, o którym mowa, stanowi oczywiście własne źródło finansowania kontrolowanych przez dany podmiot aktywów. Jest on wniesiony przez właściciela i może być powiększany o wypracowany zysk, który trafia tylko i wyłącznie do niego. Osoba posiadająca swój własny kapitał może go powiększać np. poprzez emisje akcji, ustanowienie nowych udziałów i podwyższenie ich wartości, lub z zysku pomniejszonego o zaliczkę na podatek dochodowy. Oprócz tego część kapitału może zainwestować w różnego rodzaju długoterminowe inwestycje, o czym warto przeczytać np. tutaj http://wikcapital.pl/porady/inwestycje-dlugoterminowe/.

Takie działania po jakimś czasie się zwrócą , a dodatkowo będą mogły przynieść zysk wniesiony do kapitału, który następnie właściciel będzie mógł wykorzystać do innych inwestycyjnych celów, związanych przykładowo z funkcjonowaniem firmy. koniecznie należy przy tym pamiętać, że zawsze istnieje potencjalne ryzyko niepowodzenia, które będzie trzeba brać pod uwagę.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


20 − 8 =