Aromamarketing, czyli co warto wiedzieć marketingu zapachowym

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapach zupy zjedzonej w dzieciństwie u babci czy nawet proszku do prania, którego używała mama, może wyzwolić miłego wspomnienia i skojarzenia. Zjawisko to wykorzystywane jest także w marketingu i korzystają z niego marki na całym świecie. Co warto o nim wiedzieć?

Zalety aromamarketingu

Marketing zapachowy opiera się na stworzeniu bukietu aromatów, który rozpylany jest w sklepie czy siedzibie firmy. Tworzy się w ten sposób swego rodzaju zapachowe logo. Realizuje się to dzięki specjalnej instalacji do wytwarzania i rozpylania wonności. Profesjonalną pomoc w tym zakresie można znaleźć na przykład tutaj: https://aromaprojekt.pl/aromamarketing/.

Miły zapach, pięknie prezentujący się sklep i świetna obsługa sprawiają, że u klienta wytwarza się pozytywne wrażenie i chęć zakupy oferowanych produktów, a co więcej także powrotu do tego sklepu. Dodatkowo aromaty, które są przyjemne w odbiorze, poprawiają nastrój, a to także sprzyja otwartości nabywców. Przestrzeń, gdzie są rozpylane, wydaje się zaś bardziej luksusowa. Przedsiębiorstwa notują więc wyższą sprzedaż swoich produktów, a klienci czują się odpowiednio docenieni.

Gdzie się sprawdzi aromamarketing?

Najczęściej można się z nim zetknąć w galeriach handlowych, gdzie stosowany jest zarówno w sklepach odzieżowych, jak i restauracjach. Świetnie sprawdza się też podczas różnego rodzaju imprez, targów czy wesel. Na pewno zaskoczy gości i spotęguje pozytywne odczucia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Geodetów nie brakuje – dostępni na wyciągnięcie ręki, choćby w Rzeszowie!
Geodetów nie brakuje – dostępni na wyciągnięcie ręki, choćby w Rzeszowie!
Geodeci to osoby, które dbają o to, aby place budowy były bezpieczne i solidne. Sprawdzają, czy teren jest równy i […]
Projektowanie maszyn przemysłowych – w jakich sytuacjach sprawdzi się to rozwiązanie?
Projektowanie maszyn przemysłowych – w jakich sytuacjach sprawdzi się to rozwiązanie?
Przy otwieraniu linii produkcyjnej dowolnego towaru mamy do wyboru dwa sposoby pozyskania maszyn przemysłowych – albo kupujemy gotowe maszyny zaprojektowane […]
Co przyda się przy montażu okien?
Co przyda się przy montażu okien?
Niezbędne narzędzia Montaż okna to czynność, która wymaga wiedzy i doświadczenia. Prawidłowo osadzona konstrukcja musi być równa, stabilna i odporna […]