Jakie powinno być dobre drewno na opał?

Dobre drewno opałowe będzie się długo i gorąco palić. Dobre drewno opałowe ma przestrzenie powietrzne między kawałkami drewna, które umożliwiają dopływ tlenu do drewna, co oznacza, że można je palić przez dłuższy czas. Najlepsze drewno opałowe jest suche, wysezonowane i gęste. Drewno opałowe Tczew jest miastem, gdzie można zaopatrzyć się go w dobrej jakości.

Co warto wiedzieć?

W rzeczywistości powinno być tak suche, że nie można z niego wykręcić wody. Dzieje się tak dlatego, że wartość opałowa drewna zmienia się w zależności od jego wilgotności. Mokre drewno ma większą wartość opałową niż suche drewno tego samego gatunku (np. sznur zielonego drewna zawiera więcej BTU niż sznur sezonowanej tarcicy). Podczas spalania drewna uwalnia ono energię w postaci ciepła. To ciepło ogrzewa Twój dom i zapewnia Ci źródło darmowej energii. Jeśli jednak spalasz mokre i zielone drewno, proces ten jest spowolniony, ponieważ woda musi odparować, zanim zacznie się palić.

Najlepsze drewno opałowe jest twarde, gęste i ciężkie. Powinno się je czuć jak cegłę, kiedy się je podnosi i nie powinno dać się łatwo zgnieść rękami. Im bardziej gęste drewno, tym dłużej będzie się palić, ponieważ ma mniej przestrzeni powietrznej między włóknami. Dobre drewno opałowe ma przestrzenie powietrzne między kawałkami drewna, które umożliwiają dopływ tlenu do drewna, co oznacza, że można je długo spalać. Najlepsze drewno opałowe jest suche, wysezonowane i gęste. W rzeczywistości powinno być tak suche, że nie można z niego wykręcić wody.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × 4 =