Czego dziecko nauczy się w szkółce narciarskiej?

Szkółka narciarska to świetny pomysł dla wszystkich maluchów, które chcą szybko nauczyć się jazdy na nartach. Jest to jednocześnie rozwiązanie, które ułatwi urlop samym rodzicom, pozwalając na kształcenie własnych umiejętności i odpoczynek. Co więcej, dzięki profesjonalnemu kursowi nasze dziecko uniknie wyuczenia się złych nawyków w trakcie narciarskich zmagań. Jakie jeszcze korzyści posiadają szkółki narciarskie dla dzieci?

Oferty z różnymi kategoriami wiekowymi

Takie placówki jak szkoła narciarska Rossignol Academy posiadają rozbudowane oferty skierowane do dzieci w zróżnicowanym wieku (przedziały: 3-6 lat, 7-12 lat i więcej) oraz o różnym stopniu umiejętności. Stopień zaawansowania uczestnika kursu szybko pozna instruktor, z którym dziecko spędza czas na nauce. Już standardowe, kilkugodzinne kursy uczą małych narciarzy samodzielności i obycia ze sprzętem narciarskim. Dziecko uczy się jak upadać, żeby nie zrobić sobie krzywdy, jak poruszać się po stoku tak, aby nie wjeżdżać w drogę innym oraz poznaje podstawy narciarstwa w formie gier i zabaw. 

Dużą korzyścią płynącą ze szkoleń narciarskich dla najmłodszych jest i praca w grupie. Dziecko uczy się funkcjonowania w mniejszym zespole, współpracuje z innymi, a przede wszystkim bawi się. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby jak najmocniej przykuć uwagę ich uczestników (na zakończenie kursu organizowane są zawody z nagrodami). Z racji na dużą popularność włoskich regionów wśród Polaków, dużym zainteresowaniem cieszą się kursy odbywające się na terenie Włoch. Warto zapoznać się ze szkoleniem narciarskim dla dzieci w Marilleva – miejscowość znajduje się praktycznie przy stoku, dzięki czemu wychodząc z hotelu mamy blisko nie tylko do wyciągu, gondolki, ale i wypożyczalni czy właśnie szkółki narciarskiej. 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


11 + jeden =