Czy warto kupować tanio opony zimowe?

Zakup tanich opon nie każdemu wydaje się odpowiedzialną decyzją. Zwłaszcza jeśli mówimy o oponach zimowych, które mają zapewnić nam bezpieczną jazdę w trudnych warunkach atmosferycznych. Czy rzeczywiście taki pogląd jest słuszny? Jak się okazuje, wcale nie musi tak być. W ostatnich latach na rynku pojawiło się mnóstwo nowych producentów ogumienia, którzy mają w swojej ofercie opony tanie i jednocześnie bardzo dobrej jakości. Wynika to z zastosowania nowatorskich metod produkcji, automatyzacji linii przemysłowych, co ostatecznie obniża koszty i pozwala sprzedawać po niższych cenach tak samo dobre ogumienie.

Właściwości tanich opon

Sprawdzamy, czy w całej tej sprawie istnieje jakiś haczyk. Przeglądając dokładnie oferty oraz noty katalogowe od producentów zauważamy, że skład mieszanki gumy jest identyczny, jak w droższych egzemplarzach. Głębokość bieżnika jest również taka sama. Zależnie od opony, mamy tu do czynienia z 7-8 mm. Dokładne dane możemy samodzielnie porównać na stronach sklepów online, np. tutaj: https://www.tireexpert.pl/sklep/.

Opinie i komentarze klientów

Może haczyk kryje się w trwałości? Opony zimowe tanio są na rynku już od przynajmniej dwóch lat, na pewno zdążyły zgromadzić nieco opinii. Przeglądając komentarze zamieszczane w sieci, okazuje się, że ogumienie nie wykazuje żadnego nadmiernego zużycia, nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji. Gumy nie tracą przyczepności zarówno na asfalcie, błocie czy śniegu. Można więc z czystym sumieniem powiedzieć, że są to absolutnie pełnoprawne opony zimowe, które możemy kupić w niektórych sklepach motoryzacyjnych, oraz oczywiście w sieci.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − cztery =